Scroll Top

هزینه ساخت بج | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی

بج سینه

هزینه ساخت بج

هزینه ساخت بج تبلیغاتی ممکن است به چند عامل بستگی داشته باشد، از جمله:

  1. مواد و جنس: نوع موادی که برای ساخت بج تبلیغاتی استفاده می‌شود، می‌تواند بر هزینه تأثیر بگذارد. برای مثال، بج سینه‌های فلزی از جنس استیل مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی ممکن است گران‌تر از بج سینه‌های پلاستیکی باشند.
  2. طراحی و پیچیدگی: اگر طراحی بج تبلیغاتی پیچیده‌تر و زمان‌برتر باشد، هزینه‌ها افزایش می‌یابد. برای مثال، اگر بج سینه‌ای با طرح گرافیکی پیچیده، لوگوهای چند رنگ و جزئیات زیاد سفارش داده شود، هزینه تولید بالاتر خواهد بود.
  3. اندازه و تعداد: اندازه و تعداد بج سینه‌های تبلیغاتی ممکن است بر هزینه تأثیرگذار باشد. بج سینه‌های بزرگتر و تعداد بیشتر ممکن است هزینه تولید بیشتری را در پی داشته باشد.
  4. پرداخت حق کپی‌رایت یا لایسنس: در صورتی که برای بج سینه تبلیغاتی از لوگوی و نام تجاری شرکت‌های دیگر استفاده شود، لازم است حق کپی‌رایت یا لایسنس مربوطه پرداخت شود، که می‌تواند هزینه را افزایش دهد.
  5. تعداد رنگ‌ها: تعداد رنگ‌های استفاده شده در بج سینه‌های تبلیغاتی نیز می‌تواند بر هزینه تأثیر بگذارد. هر چه تعداد رنگ‌ها بیشتر باشد، هزینه تولید بج سینه نیز افزایش می‌یابد.
  6. زمان تحویل: در به موقع رساندن و تحویل بدون مشکل سفارشان یکی از نکات مهم است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

چاپ گود در هزینه ساخت بج نقش مهمی دارد ، مطالعه یک هنرمند اچینگ است که میخواهد تأثیر اچینگ و پیکره سازی را جستوجو کند تا پلی بین جهان دو بعدی چاپ و جهان سه بعدی مجسمه سازی ایجاد کند. کسانی که اچینگ کار می‌کنند مایل هستند این تجربه را انجام دهند، زیرا با انجام این روش ، طرح ها، برجسته تر و واقعی‌تر به نظر می‌رسد. در روش معمول اچینگ ، حمام اسید و مرحله مرکب مالی انجام ممی‌شود و در نهایت، پلیت آماده شده ، همراه کاغذ به زیر پرس می رود. پس از اینکه طرح پلیت روی کاغذ چاپ شد، یک برجستگی جزیی را نشان می‌دهد که تقریباً حالت نقش برجسته دارد. هنگام پرس پلاک فلزی ، در طی زمانی که نقش کنده شده روی پلیت و هزینه ساخت بج به کاغذ مرطوب چاپ منتقل می‌شود خطوط خورده شده یا حک شده و شکافها و شیارها ، برجستگی خفیفی روی کاغذ بر جا می‌گذارند به دلیل اینکه در طی زمانی که در پرس، نقش کنده شده پلیت به کاغذ منتقل می‌شود، کاغذ مرطوب در اثر فشار به درون خطوط حک شده فشرده می‌شود تا به لایه نازک مرکبی که در خطوط و قسمتهای عمیق تر طرح موجود است برسد.
اگر هنرمند اچینگ ، اجازه دهد که اسید، خطوط را عمیق‌تر بکند و یا سطوح عمیق‌تری روی پلیت ایجاد کند مسلم است که در طی عمل پرس ، کاغذ مرطوب اچینگ به داخل این خطوط و سطوح نفوذ می‌کند و در نتیجه آن ، خطوط روی کاغذ برجسته دیده می‌شود. همچنین اگر هنرمند با مغار ، خطوط و سطوح عمیق‌تر از روش معمولی ایجاد کند و یا فلز را مدت زمان بیشتری در معرض نفوذ اسید قرار دهد آن قسمت‌های عمیق خورده شده به روی کاغذ برجستگی خیلی بیشتر و واضح‌تری ایجاد خواهد کرد.
پس هم با روش حکاکی و کنده‌کاری و هم با روش استفاده از اسید در تولید مارک فلزی می‌توان به نقوش برجسته کوتاه یا بلند دست یافت علاوه بر طرح یا نقش شکل این فرورفتگی و برآمدگی‌ها را هم به کاغذ، انتقال می‌دهد. این هر دو روش چاپ ، می‌تواند در یک پلیت واحد به کار رود. خواه این پلیت از مس باشد یا از مقوا یا تخته چندلا و یا سنگ یا هر وسیله دیگری که مناسب این کار باشد. غیر از فلز، تمام این پلیت‌ها باید با چسب یا ماده عایق مخصوص به خود و یا لاک الکل پوشانده شوند تا آنها را از رطوبت حفظ کند.
با این روش بعضی از طراحی‌ها نیاز به مرکب ندارند. این نوع پلت‌ها و هزینه ساخت بج روی کاغذ سفید و ساده اچینگ و بدون مرکب چاپ ‌می‌شود و بازی نور و سایه روی نمونه برجسته چاپ شده، به تصویر تجسم می‌بخشد، یعنی شکل یا طرح ، از طریق تابیدن نور و ایجاد سایه ، مشخص می‌شوند.

بج سینه
برجسته کاری‌های کوتاه پلاکساز ، خواه روی کاغذ یا موارد دیگر، شبیه نقش برجسته‌های کم عمق می‌شود. برجسته بلند و یا قسمت کولاژ شده به سطح پلیت می‌تواند مرکبی چاپ شود و قابلیت چاپ بدون مرکب را هم دارد. برای ایجاد یک برجسته بلند ، پلیت دومی هم لازم است جنس این پلیت دوم می‌تواند از چند لایه مقوا یا مواد مناسب دیگری باشد ( ساخت قالب مثبت و منفی ).
ابتدا هنرمند می‌تواند برای ایجاد یک نقش برجسته بدون مرکب ، کاغذ را میان دو قالب قرار داده و به زیر پرس بفرستد. در این روش، نیازی به مرکب نیست و فقط برجسته بلند نقش قالب ایجاد می‌شود. کاغذ باید از جنس مقاوم و انعطاف‌پذیر باشد و قبل از چاپ مرطوب شود.
در این روش پس از به دست آوردن یک نقش برجسته بلند، برای چاپ قسمت‌های خورده شده توسط اسید ، پس از مرکب زدن پلیت نگاتیو ، نمونه بدون مرکب چاپ شده را دوباره در میان دو قالب یا در پلیت قرار داده و نمونه را به زیر پرس می‌فرستیم و یا می‌توان به طور هم زمان چاپ مرکبی و چاپ برجسته را انجان داد.
وقتی که یک پلیت دو قطعه‌ای را به کار می‌بریم ، ( قالب مثبت و منفی ) برای چاپ حکاکی‌ها و همچنین ایجاد نقش، برجسته مورد نظر معمولاً قالب نگاتیو حکاکی و مرکب زده می‌شود.
یکی از محدودیت های برجسته کاری برای بج-فلزی این است که تا جایی می‌توان روی کاغذ کار کرد که پاره نشود. ممکن است در هنگام ایجاد برجستگی‌های بلند کاغذ پاره شود. بنابراین برای کارهای با برجستگی زیاد، ضخامت ، نرمی و قابلیت انعطاف کاغذ یا هر سطح قابل چاپ دیگر دارای اهمیت است.
با اینکه کاغذهای تجاری بسیار خوبی در بازار موجود است بعضی از هنرمندان اچینگ سفارش ساخت و هزینه ساخت بج کاغذهای مخصوص را می‌دهند که دست ساز هستند و ضخیم می‌باشند و قابلیت انعطاف و کشش بیشتری دارند.
در مورد پرس هم ، آنها معتقدند که برجسته کاری با یک دستگاه پرس هیدرولیک، بهتر و مؤثرتر از دستگاه پرس معمولی است. زیرا یک فشار عمود و مستقیم وارد می‌کند. دستگاه پرس هیدرولیک، مناسب برای چاپ اچینگ دور از دسترس و نایاب می‌باشد. ویژگی پرس هیدرولیک این است که می‌تواند عمل برجسته کاری را روی مواد و وسایل ضخیم تر از کاغذ هم به خوبی انجام دهد چه این برجسته کاری با مرکب باشد چه بی‌مرکب . دستگاه پرس معمولی وقتی جانشین مناسبی برای دستگاه هیدرولیک خواهد بود که به اندازه کافی بزرگ و پر قدرت باشد تا بتواند نتیجه‌ای رضایت بخش بدهد.
وقتی برجسته کاری را تنها با یک پلیت بج سینه انجام می‌دهیم اول پلیت را روی سینی پرس می‌گذاریم بعد کاغذ مرطوب را روی پلیت و هزینه ساخت بج گذاشته و در آخر صفحه را روی این دو قرار می‌دهیم و زیر پرس می‌فرستیم. وقتی با دو پلیت قالب مثبت و منفی کار می‌کنیم، صفحه کاغذ مخصوص چاپ بین این دو قالب قرار می‌گیرد و استفاده از صفحه نمدی ضرورتی ندارد. برای ایجاد چاپ برجسته ، روش دومی هم وجود دارد و خلاصه آن این است که نمونه های چاپی، دو لایه یا چند لایه می شوند سپس در ترکیبی مناسب کنار هم قرار می‌گیرند.
نتیجه کار : می‌تواند یک ترکیب نقش برجسته یا برجستگی زیاد باشد یا می‌توان آن را به صورت حجمی آزاد در فضا مجسمه‌وار قرار داد. روش کار این است که ابتدا از پلیت آماده شده نمونه های چاپی گرفته می‌شود و کار، همان مراحل معمولی مرکب زنی و چاپ روی یک صفحه کاغذ مسطح اچینگ می‌باشد و می‌توان به جای کاغذ از سطوح متنوع دیگری هم استفاده کرد.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟