Scroll Top

قیمت-بج-سینه | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی

بج سینه

ساخت بج سینه

قیمت-بج-سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اندازه، جنس، طراحی، تعداد سفارش و محل تولید. در تعیین قیمت بج سینه سفارشی، عوامل زیر می توانند مؤثر باشند:

    1. اندازه و ابعاد بج سینه: اندازه و ابعاد بج سینه تعیین کننده مقدار مواد و زمان تولید است. بج سینه های بزرگتر و با جنس و ضخامت بیشتر ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند.
    2. جنس بج سینه: جنس بج سینه نیز از عوامل تأثیرگذار در قیمت آن است. بج سینه های ساخته شده از جنس های با کیفیت و مقاوم معمولاً قیمت بالاتری دارند. به طور معمول، بج سینه های ساخته شده از فلزات مانند استیل، برنج، آلومینیوم و … قیمت بیشتری نسبت به بج سینه های ساخته شده از جنس های دیگر دارند.
    3. طراحی و پیچیدگی بج سینه: طراحی و پیچیدگی بج سینه نیز می تواند تأثیرگذار در قیمت آن باشد. بج سینه های با طراحی های پیچیده، با رنگ های متعدد، لوگوهای برجسته و … معمولاً قیمت بیشتری نسبت به بج سینه های ساده دارند.
    4. تعداد سفارش: تعداد بج سینه های سفارشی که تولید می شود نیز می تواند تأثیرگذار در قیمت آنها باشد. معمولاً سفارشات بزرگتر و با تعداد بیشتر قیمت کمتری نسبت به سفارشات کوچکتر دارند.
    5. محل تولید: محل تولید بج سینه نیز می تواند در تعیین قیمت آن مؤثر باشد. محل های با هزینه تولید باشد.

یک سنگ لیتوگرافی برای تعیین قیمت-بج-سینه قدیمی وسیله خوبی است ولی در صورت نبودن آن از یک قطعه ضخیم شیشه زبر و خشن هم می‌توانید استفاده کنید. رنگ ساب را می‌توان خرید یا اینکه سفارش ساخت آن را به یک سنگ تراش محلی داد.

پلیت داغ

این وسیله می‌توان به آسانی از پایه های جوشکاری به بلندی 10 سانتی متر ساخت یک صفحه نیمه فولادی با ضخامت بیش از 7 میلی متر بردارید و با یک شعله اجاق گاز گرم کنید. از قسمت بالایی اجاق استفاده کنید تمام حلقه های قیمت-بج-سینه را با ورقه‌ای از فولاد نرم که ضخامت آن بیشتر از 7 میلی متر نباشد بپوشانید. پلیت بج سینه را با شعله‌های روشن با کمترین درجه حرارت و طور یکنواخت گرم کنید. پلیت داغ را می‌توانید از فروشنده ملزومات بخرید ولی قیمت-بج-سینه بالایی دارد و شاید ساده‌تر آن باشد که از یک جوشکار محلی بخواهید برایتان بسازد.

دستگاه پرس

ارزانترین پرس ، تبدیل یک ماشین مهره‌کشی فلزی غیر قابل استفاده است اما این وسیله قادر نیست فشار زیادی را ایجاد کند. همین طور میزهای کوچک پرس نسبتاً ارزانند و همان عیب را دارند هر دو نوع برای گرفتن نمونه های آزمایشی و مطالعات پیشرفت کار مناسب هستند. رقابت نسبتاً زیادی برای خرید پرس‌های دست دوم که گاه‌گاهی در دسترس هستند و ارزش خوبی دارند وجود دارد.

قلم های اچینگ

یک سمت سوزن فولادی و خم ناپذیر را داغ کنید و در یک دسته چوبی فشار دهید . مثلاً در دسته چوبی یک قلموی نقاشی. محل اتصال را که 7 میلی متر از سر آزاد سوزن بالاتر است با لاک بپوشانید سوزنهای یک گرامافون قدیمی هم مناسب این کار است.

تیز کردن

سوزنها :

برای میله‌های مخروطی ضخیم یا سوزن‌های دارای پوینت قسمت پهن را روی سنگ آسیاب بگذارید و در تمام جهات به طور یکنواخت بسایید. عمل تیز کردن را روی سنگ چاقو تیزکنی کامل کنید. عمل تیز کردن روی این سنگ با مقداری روغن انجام می‌شود.

سوزن باریک

فقط یک سر آن باید روی سنگ تیز قیمت-بج-سینه شود. برای سوزنهای اچینگ یک سر گرد و صاف مورد نیاز است. برای تیز کردن آن باید در هر حرکت، چرخش روی سنگ را زیاد کنید در حالی که سوزن کم کم از سنگ فاصله بگیرد.

فلم تراش

هر کدام از سه سطح آن را روی سنگ چاقو تیز کنی با مقداری روغن بسابید لبه‌های بین سطوح باید کاملاً تیز شوند.

قلم حکاکی

همه اطراف آن را بسابید. در حالیکه یا یک دست آن را روی سنگ بکشید و با دست دیگر از پایین به آن فشار بیاورید هزینه ساخت بج . وقتی وسایل به طور صحیح تیز شوند هیچ درخشش یا انعکاسی نباید بین لبه‌هایش دیده شود. قلم حکاکی را هم در حرکت مدوری که روی سنگ انجام می‌دهید تیز کنید. مچ آرنج باید محکم باشند و تمام حرکت باید از بدن باشد.

زنگ زدگی

تمام سوزنها را از زنگ زدگی و کثیفی حفظ کنید این کار را با سنباده پارچه ای انجام دهید.

زمینه یا ماده عایق پلیت در قیمت-بج-سینه

بج سینه

ماده عایق ساخت بج سینه سفارشی جامدی که در چاپ اچینگ و انواع حکاکی استفاده می شود ساخته آنتونی گروس و با این فرمول است :
مواد لازم قیمت-بج-سینه : 2 قسمت پارافین ، 2 قسمت قیر، 1قسمت کلوفن
طرز تهیه : کلوفن را ذوب کنید و روی حرارت ملایم با قیر و پارافین مخلوط کرده هم می‌زنیم و این کار را یک ربع ساعت ادامه بدهید تا مخلوطی شبیه خامه به دست آید. پس از سرد شدن آن را به صورت گلوله های کوچک در آورید. کلوفن، خاصیت چسبندگی، قیر خاصیت تردی و شکنندگی و موم خاصیت نرم بودن دارد.

ماده عایق مایع

طرز تهیه : ماده عایق جامد را گرم کنید تا ذوب شود سپس از روی حرارت برداشته و با تربانتین رقیق کنید بعد از اینکه خنک شد آن را در شیشه دردار ریخته ، درش را محکم ببندید.

ماده عایق نرم

ماده عایق جامد را گرم کنید و به همان میزان گریس ماشین اضافه کنید این مواد را خوب با هم مخلوط کنید ، سپس یک تکه پارچه مشمع را داخل ظرف پر از آب سرد کنید تا روی پارچه خیس خورده بریزد و خودش را بگیرد.

ماده عایق مرحله توقف

مواد لازم قیمت-بج-سینه: تربانتین ، 1 قسمت کلوفن ، 4 قسمت قیر. کلوفن را ذوب کرده و آهسته آهسته با قیر مخلوط کنید و آن را یک ربع ساعت حرارت دهید سپس صبر کنید تا سرد شود و با مقداری تربانتین رقیق کنید و در شیشه دردار بریزید . این نوع ماده عایق را بهتر است پس از سه یا چهار هفته، مورد مصرف قرار دهید. اگر ماده عایق خیلی شکننده است به آن پارافین اضافه کنید در این صورت فرمول زیر به کار می‌آید : 1 قسمت واکس (موم) ، 1 قسمت کلوفن، 3 قسمت قیر . این مخلوط ، حلال در تربانتین است.

حلال‌ها

ماده عایق‌هایی که می‌خرید در متیل الکل حل نمی‌شوند و حلال در تربانتین هستند بهتر است که تربانتین را روی پلیت جاری کنید تا سطح چسبناک روی آن ایجاد شود.

موم ، پارافین

پارافین گامبیا چیزی شبیه موم می‌باشد، انواع پارافین‌های تجارتی از نفت تهیه می‌شوند. قیر شامی از قیرهای تجارتی سخت تر است و باید در ساخت ماده عایق و عایق کاری مرحله پایانی به کار برد.
قیر تجارتی ، برای ماده عایق مرحله آخر و پرداخت پلیت مناسب است.

ماده عایق برای آکواتینت

این نوع ماده عایق شامل رزین حل شده در الکل می‌باشد و می‌توانید آن را خریداری کنید. محلول را روی پلیت بریزید و صبر کنید تا خشک شود، الکل تبخیر می‌شود و آنچه به جا می‌ماند رزین است که به پلیت بج-فلزی چسبیده است. وقتی اضافه محلول را به شیشه بر می‌گردانید مواضب باشید ناخالصی و مواد خارجی در آن نباشد.

چگونگی ساختمان و ترتیب لوازم در یک کارگاه چاپ اچینگ

لازم نیست که تمام مراحل کار در یک اتاق واحد انجام شود بلکه باید اسباب و مواد مربوط به هر مرحله از کار در قسمتی معین قرار گیرند.

اتاق اسید

این اتاق نیاز به یک تهدیه خوب و مناسب دارد. آب جاری و وان آب باید نزدیک حمام اسید باشد در صورت امکان، طشت‌های پلاستیکی پر از آب هم در این اتاق مهیا کنید.

اتاق چاپ

هیتر را در ارتفاع مناسب بگذارید و سنگ آسیاب را ( برای آماده و مخلوط کردن مرکب چاپ) نزدیک آن قرار بدهید. دستگاه پرس را در فاصله دورتر از این دو بگذارید، ضمناً دسته کاغذها را در دسترس قرار دهید. در صورتی که این نکات را رغایت کنید، در مرحله چاپ، به مقدار زیادی راحت خواهید بود و در وقت صرفه جویی خواهد شد.
اگر جعبه آکوانتیت هم در همان اتاق است مواظب باشید غبار رزین روی وسایل و مواد کار نریزد.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟