Scroll Top

پلاک | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی

پلاک فلزی

روش های مختلف ساخت پلاک

پلاک فلزی‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و برای کاربردهای مختلفی به کار می‌روند. بعضی از انواع پلاک فلزی عبارتند از:

  1. پلاک‌های شماره‌گذاری: پلاک‌های فلزی که شماره‌گذاری شده‌اند و برای شناسایی ملکیت، ماشین‌ها و اشخاص استفاده می‌شوند.
  2. پلاک‌های سفارشی: پلاک‌هایی که با طرح و متن مورد نظر شما تولید می‌شوند. این پلاک‌ها معمولاً برای هدایای خاص، تبلیغات، یادبود و دکوراسیون استفاده می‌شوند.
  3. پلاک‌های تبلیغاتی: پلاک‌های فلزی که با اطلاعات تبلیغاتی یک کسب و کار یا یک محصول چاپ شده‌اند.
  4. پلاک‌های احترام‌گذاشتنی: پلاک‌های فلزی که برای نشان دادن احترام به شهدا، قهرمانان، مردمان مشهور و شخصیت‌های مهم تولید می‌شوند.
  5. پلاک‌های نشانه‌گذاری: پلاک‌هایی که برای نشان دادن جهت‌گیری، محدوده، ورود و خروج و موارد دیگر به کار می‌روند.
  6. پلاک‌های صنعتی: پلاک‌هایی که برای نشان دادن اطلاعات فنی، نصب و راه‌اندازی و ایمنی در صنایع استفاده می‌شوند.

در کل، پلاک‌های فلزی برای بسیاری از کاربردهای مختلف استفاده می‌شوند و با توجه به نوع و کاربرد مورد نظر شما، می‌توانید پلاک مناسبی برای خود تولید کنید.

بنابراین، این روند پایین است (البته نه فقط برای یادبودها، برای همه ساخت پلاک حکاکی شده اعمال می شود).

اولین کار برش پلاک به شکل است. پلاک های یادبود حکاکی شده معمولا مربع یا مستطیلی هستند، اما ما می توانیم آنها را به هر شکلی که بخواهید بسازیم.

حکاکی ها (بسته به موادی که حکاکی می کنید انواع مختلفی دارند) هر چیزی را که از آنها محافظت نمی شود را برش می زنند، بنابراین گام بعدی این است که یک ماسک وینیل بسازید تا حروف و/یا تصویری را که می خواهید برش دهید در معرض دید قرار دهید و از بقیه موارد محافظت کنید. پلاک ماسک به طور معمول با دست برش داده می شود، اما اگر بسیار پیچیده باشد با لیزر بریده می شود.

ماسک درست به دور پلاک، جلو، پشت و کناره ها پیچیده می شود، زیرا هر دو طرف آن با ماده اچنت در تماس است. پلاک از طریق اسپری اچانت از روی غلتک ها عبور داده می شود و با حروف شما و هر تصویری که “بریده” شده روی سطح بیرون می آید. فولاد ضد زنگ گاهی اوقات به دلیل سختی نیاز به دو عبور از اسپری دارد.

حکاکی معکوس از همین فرآیند استفاده می کند، اما به جای برش کلمات و تصاویر در صفحه، روی آنها پوشانده می شود و خود صفحه بریده می شود و حروف و تصاویر را از پس زمینه جدا می کند.

تخته سنگ، چوب و پلاستیک‌هایی مانند ترافولیت، پرسپکس و یوروتریم (یک پلاستیک سبک برنجی) با استفاده از دی اکسید کربن با لیزر اچ می‌شوند.

بعد از اچ کردن

پس از اتمام اچینگ، ماسک پوست کنده می شود. هر صفحه شسته می شود تا هر گونه باقیمانده از بین برود، زیرا هر باقی مانده می تواند باعث زنگ زدن فلز در طول زمان شود. صفحات ورودی زنگ در، که دارای تعداد زیادی سوراخ کوچک در آنها هستند، در ماشین ظرفشویی شسته می شوند تا اطمینان حاصل شود که اچانت به درستی از همه سوراخ ها پاک شده است.

هنگامی که مواد تمیز شد، پلاک برهنه اچ شده با رنگ دو بسته رنگ می شود: یک لایه زیرین خاکستری به دنبال رنگ انتخابی شما. رنگ روی تمام سطح جلوی صفحه اعمال می‌شود و قسمت‌هایی که قرار نیست روی پلاک حکاکی شده رنگی شوند، حذف می‌شوند و کلمات و تصاویر شما به وضوح قابل مشاهده هستند. اگر با برنج کار بج سینه می کنیم، برای جلوگیری از خراشیدگی سطح، باید قطعات ناخواسته را با ظرافت و با استفاده از موچین جدا کرد. برای محافظت بیشتر در برابر خرابکاران یا آب و هوای واقعاً سخت، می‌توانیم به جای رنگ، از سیاه‌کردن لیزری استفاده کنیم. خمیر سیاه کننده روی صفحه اچ شده اعمال می شود و تصویر با استفاده از لیزر به فلز شلیک می شود. تصویر به معنای واقعی کلمه در فلز سوخته شده است تا هرگز جدا نشود. به پایان رساندن پر کردن پایان کار نیست: پلاک های یادبود حکاکی شده تکمیل شده هنوز باید تکمیل شوند. برنز با استفاده از پدهای Scotchbrite تمیز می شود و سپس برای تیره شدن آن پتینه می شود. پتینه کاری به طور طبیعی در طول زمان اتفاق می افتد، اما فلز از مرحله زشتی عبور می کند، بنابراین ما ترجیح می دهیم این کار را قبل از خروج پلاک از محل انجام دهیم. در ابتدا با ادرار اسب انجام می شد اما اکنون از هیدروسولفید آمونیوم استفاده می کنیم. هنگامی که آن را تمیز کرد، پلاک با یک لایه نازک از لاک تمام می شود. فولاد ضد زنگ نیز از درمان Scotchbrite برخوردار می شود مگر اینکه مشتری یک روکش آینه ای بخواهد. در این صورت، از پشم پنبه ای با کیفیت پزشکی برای جلا دادن آن استفاده می کنیم (پشم پنبه معمولی خیلی زبر است)، و قبل از اینکه شروع به خراشیدن سطح صیقلی کنیم، هر حلقه ای را از انگشتان خود برداریم. برنج همچنین برای جلوگیری از خراشیدگی از درمان ظریفی برخوردار است. می توان آن را لاک زد اما ما توصیه نمی کنیم که لاک در اثر هوازدگی خراب شود و به برنج آسیب برساند و نیاز به ترمیم جدی داشته باشد. همانطور که می بینید، ساخت پلاک های یادبود حکاکی شده نیاز به مراقبت، تخصص و برخی تجهیزات بسیار پیچیده دارد – قطعاً یک مورد از “این را در خانه امتحان نکنید”! ما سال ها تجربه داریم و می توانیم با هر نوع پلاک حکاکی شده و برای هر سایتی به شما کمک کنیم. فقط با ما تماس بگیرید یا ایمیل بزنید و ما خوشحال خواهیم شد که راهنمایی کنیم.

پلاک فلزی

پلاک متن لوح یادبود و آیات یادبود

پیدا کردن کلمات مناسب برای بزرگداشت یک شخص یا حیوان خانگی محبوب می تواند سخت باشد. احساسات بسیار زیادی دخیل هستند، نقل قول های زیادی مناسب به نظر می رسند – یا چیزی وجود ندارد که کاملاً آنچه را که واقعاً می خواهید بگویید را پوشش دهد. در اینجا ایده هایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا متن کامل پلاک یادبود را برای عزیزتان پیدا کنید.

به یاد داشته باشید که شما فقط فضای پلاک را برای پر کردن دارید. مگر اینکه خیلی بزرگ باشد یا نوشته آنقدر کوچک باشد که خواندن آن سخت باشد، بیش از چند خط کلمه فضا را پر می کند.

اگر یک تصویر نیز می‌خواهید، فضای کمتری برای کلمات وجود خواهد داشت. بنابراین عبارت شما باید کوتاه و دقیق باشد.

در آن عجله نکنید

گاهی اوقات ممکن است کمی صبر کنید قبل از تصمیم‌گیری در مورد جمله‌بندی لوح یادبودتان و لوح تقدیر برنجی : چیزی که در درد فوری از دست دادن شما بسیار مناسب به نظر می‌رسد ممکن است چند ماه بعد به نظر شما پیش پاافتاده باشد، که آخرین چیزی است که به دنبال آن هستید. . زمانی را به فکر کردن در مورد آنچه شما و سایر اعضای خانواده واقعاً می خواهید بگویید اختصاص دهید.

با محدود کردن آنچه می خواهید افرادی که لوح را می خوانند در مورد شخصی که شما بزرگداشت می کنید بدانند شروع کنید. به عنوان مثال، آیا نام کامل شخص یا فقط یک شکل کوتاه از آن را قرار می دهید – یا شاید فقط “پدر” یا یک نام مستعار؟ آیا یک خط آغازین مانند “در خاطره دوست داشتنی” خواهید داشت؟

آیا می خواهید تاریخ تولد و مرگ فرد را مشخص کنید؟ آیا دستاورد خاصی وجود دارد که بخواهید آنها را بخاطر بسپارید؟ یا سرگرمی ای که به آن علاقه داشتند؟ چه چیزی آن شخص را برای شما، خانواده و دوستانش خاص کرده است؟

تابلو فلزی

کجا ایده پیدا کنیم

آیا آن شخص آهنگ یا شعر مورد علاقه ای داشت که شما می خواهید از آن نقل قول کنید، یا یک جمله مورد علاقه؟ اگر آنها مذهبی بودند، می توانید منابع فراوانی از آیات یادبود را در کتاب مقدس و سرودها بیابید.

اگر آنها مذهبی نبودند، مکان های زیادی وجود دارد که می توانید برای نقل قول یادبودی که آنها را برای شما خلاصه می کند، امتحان کنید.

جستجو در فرهنگ لغت نقل قول ها یا آنلاین، با استفاده از یک کلمه مورد علاقه به عنوان کلمه کلیدی، می تواند برخی از جواهرات غیرمنتظره را پیدا کند.

برخی دیگر از عبارات جستجوی خوب عبارتند از:

غایب/غیبت، کنش/عمل، ماجراجویی، فرشته(ها)زیبایی، معشوق، تولد/متولددورهرقص(د)، جرات، تاریکی/تاریکی، سپیده دم، روز(ها)، لذت، در(ها)، رویا(ها)زمین، پژواک، چشم(ها)پر کردن، گل (ها)، فراموش کردن / فراموش کردن، آزاد / آزادی، دوستهدیه(ها)، شکوه، برو، طلاییشادی/خوشبختی، قلب، خانه، امیدسفر، شادی (ها)بدانیدآخرین، آزادی، دروغ(ها)، زندگی، بالابر، نور، زندگی(د)، از دست دادن/از دست دادن/از دست دادن، عشق(د)حافظه، ذهن، ماه، صبح، موسیقیطبیعتاقیانوس، بیرونبهشت، گذر/گذر/گذشته، آرامش، حضور/حالرنگین کمان، به خاطر بسپار، استراحت، ثروتمند(ها)، رودخانه، جاده، سنگبگو، دریا، فصل، ببین/منظر، سکوت/خاموش، آواز/آواز، آسمان، خواب، لبخند، غم، صحبت/سخنرانی، روح، ستاره(ها)، هنوز، داستان، قوی، سبک، خورشید، شیرینبگیرید، صحبت کنید، بچشید، اشک (ها)، بگویید، تشکر کنید، فکر کنید / فکر کنید / فکر کنید، زمان، امروز، فردا، زبان، لمس (و)، سفر/مسافر، درخت، درست، اعتماد، دور زدنصدابیدار، راه بروید، سرگردان، راه، چاه، باد، بال، حکمت، شگفت انگیز، جنگل، کلمات، کار، جهانسال(ها)، دیروز، جوان، جوانیهمانطور که می‌بینید، می‌توانید عبارات پلاک یادبود مناسب و بج سینه رنگی را در دسته‌بندی‌هایی که عجیب‌ترین به نظر می‌رسند بیابید، در حالی که آن‌هایی که ممکن است فکر می‌کنید بهترین مکان برای شروع هستند، همیشه هیچ چیز مفیدی ندارند. هنگامی که برخی از نقل قول ها را پیدا کردید که با شما طنین انداز شد، یک لیست کوتاه ایجاد کنید. آنها را با خانواده و دوستان خود در میان بگذارید و آنها را تا آخرین مرحله کاهش دهید. این فرآیند می‌تواند بسیار درمانی باشد، زیرا در نظر می‌گیرید که عزیزتان چه واکنشی به هر نقل قول نشان می‌دهد: می‌تواند اشک و خنده را نیز به همراه داشته باشد. وقتی انتخاب نهایی خود را برای جمله بندی انجام دادید، وقت آن است که خود لوح یادبود را انتخاب کنید. می توانید با استفاده از فرم آنلاین ما، تلفنی سفارش دهید یا اگر در منطقه هستید، وارد شوید و با ما صحبت کنید. ما سال‌ها تجربه در مورد اینکه چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی خوب نیست، داریم و همیشه خوشحالیم که در طرح‌بندی، فونت‌ها، رنگ‌ها، تصاویر و مواد (و در صورت نیاز، kleenex) کمک می‌کنیم.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟