Scroll Top

سفارش و ساخت بج سینه برنجی | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی

بج سینه

سفارشات طراحی و ساخت

برای سفارش و ساخت بج سینه برنجی، مراحل زیر را می‌توان دنبال کرد:

    1. انتخاب طرح و طراحی: ابتدا باید یک طرح برای بج سینه برنجی انتخاب کنید. این طرح می‌تواند شامل لوگو، نام شرکت، مارک، یا هر نوع طرح دیگری باشد. سپس طرح را به صورت دیجیتال یا به صورت دستی طراحی کرده و آماده کنید.
    2. انتخاب جنس و ابعاد: بعد از انتخاب طرح، باید جنس و ابعاد بج سینه برنجی را انتخاب کنید. جنس اصلی بج سینه برنجی معمولاً از برنج یا آلیاژهایی از برنج استفاده می‌شود. همچنین می‌توانید ابعاد دقیق بج سینه برنجی را به صورت سفارشی تعیین کنید.
    3. تولید: بعد از طراحی و انتخاب جنس و ابعاد، بج سینه برنجی توسط کارگران ماهر در کارگاه تولید تهیه می‌شود. این شامل برش، خم‌کاری، جوشکاری، و اصلاحات نهایی برای تولید بج سینه برنجی است.
    4. پوشش‌دهی و تمام‌کاری: پس از تولید بج سینه برنجی، معمولاً به آن پوشش‌دهی و تمام‌کاری می‌شود. این شامل رنگ‌آمیزی، روکش‌دهی، پوشش‌دهی محافظ، و هر گونه عملیات دیگری است که بتواند بج سینه برنجی را زیبا و مقاوم‌تر کند.

کنترل کیفیت: پس از تمام‌کاری، بج سینه برنجی باید تحت کنترل کیفیت قرار گیرد تا از کیفیت بالا و مطابقت با استانداردهای مورد نیاز اطمینان حاصل شود.

مدل های سفارش و ساخت بج سینه برنجی با سیستم راهگاهی به منظور پیشگیری از تغییرات سیستم راهگاهی از جمله پیشرفت های اولیه است که در مدل و طراحی قالب حاصل شده است . در این مدل ها علاوه بر قسمت اصلی مدل و جعبه ماهیچه محل کانال های راهگاه، منبع تغذیه و کانال های اصلی و فرعی نیز تعبیه می شوند و سیستم راهگاهی همراه با مدل ، قالبگیری می شود.

مدل صفحه ای 

در تولید زیاد برای قطعات کوچک در روش ریخته گری در ماسه ، از مدل های صفحه ای استفاده می شود و به دو نوع زیر تقسیم می شوند.

الف – مدل صفحه ای یک رو ب- مدل صفحه ای دو رو

الف- مدل صفحه ای یک رو : اینگونه مدل ها معمولاً برای استفاده در ماشین های قالبگیری تهیه می‌شوند و به این صورت است که یک یا چندین مدل یا نیمه مدل را روی صفحه می چسبانند و توسط ماشین قالبگیری ، قالبگیری می کنند.

ب- مدل صفحه ای دو رو : در این گونه مدل ها ، دو نیمه مدل را روی یک صفحه طوری نصب می کنند که با قرار دادن مدل صفحه ای در بین دو درجه و کوبیدن ماسه ، قالبگیری انجام می شود.

بچ سینه

تقسیم بندی مدل های سفارش و ساخت بج سینه برنجی بر اساس شکل ظاهری آنها

مدل ها از نظر شکل ظاهری و تشابه آنها با جسم ریختگی به عبارت دیگر تشابه طرح مدل با نقشه به دو دسته تقسیم می شوند.

الف – مدل های ساده        ب- مدل های ماهیچه دار

الف – مدل های ساده : مدل هایی هستند که تشابه کامل بین آنها با قطعه ریختگی وجود دارد و تمام مشخصات قطعه ریختگی در ساخت پلاک دستگاه مدل منعکس می شود و به جزء اضافات و تغییرات مجازی که ( شیب مدل و …) که بعداً شرح داده می شوند تفاوت عمده دیگری با اندازه اندازه و شکل شکل قطعه ریختگی ندارند.

طراحی مدل های طبیعی و اصول ساخت آنها از روابط ساده ای برخوردار است .

ب – مدل های ماهخیچه دار : در مواردی که فرم قطعه ریختگی به گونه ای باشد که امکان ساخت مدل ساده وجود نداشته باشد از مدل های ماهیچه دار استفاده می کنند و یا اینکه در قطعاتی که دارای شکاف و سوراخهایی در داخل یا خارج هستند از مدل های ماهیچه دار استفاده می‌کنند. مدل های ماهیچه دار شباهت کمی نسبت به قطعه ریختگی خود داشته و گاهی هیچگونه شباهتی نسبت به قطعه ریخته شده خود ندارند.
در انواع مدل های ماهیچه دار همواره زوائدی از جنس مدل به نام تکیه گاه ماهیچه وجود دارد که فقط جهت استقرار ماهیچه در محفظه قالب به کار می روند و پس از ریختن مذاب در شکل قطعه بی‌تأثیرند.

طراحی این مدل ها از پیچیدگی بیشتری برخوردار بوده و علاوه بر طراحی و ساخت مدل طراحی و تولید بج سینه برنجی  اصلی ، طراحی و ساخت مدل دیگری به نام جعبه ماهیچه لازم است .

تقسیم بندی مدل ها بر اساس مواد مدل سازی

جنس مدل باید از موادی در نظر گرفته شود که در برابر عوامل جوی ، رطوبت ، ماسه ، فشار ، ضربه ، لرزش به ویژه اصطکاک تحمل زیادی داشته باشد و همچنین بتوان به وسیله مدل ساخته شده حداکثر قالبگیری و سفارش و ساخت بج سینه برنجی را انجام داد.

قبل از تقسیم بندی مدل ها بر اساس مواد ، مدل سازی فاکتورهای مهم در انتخاب جنس مدل عبارتند از :

الف ) تعداد قالبگیری ب ) روش های قالبگیری ج ) امکانات مدل سازی د )ابعاد مدل

تعداد دفعات قالبگیری با جنس مدل رابطه مستقیم دارد یعنی اگر تعداد آن زیاد باشد مدل باید از جنس سخت تر و با دوام تری ساخته شود، همچنین مواد مدل سازی باید دارای شکل پذیری و صیقل کاری خوبی باشد تا کار مدل سازی آسانتر و سطوح مدل کیفیت بهتری داشته باشند. در هر سیستم قالبگیری برای روش کرونینکی ( پوسته ای ) باشد جنس مدل باید حتماً فلزی در نظر گرفته شود و برای ساختن قالبگیری به تعداد کم جنس مدل از اسفنج انتخاب گردد. برای ساختن مدل های اولیه ، مدل های استاد و مدل های مادر و نظایر آنها از چوب استفاده گردد تا سرعت ساخت بیشتر و قیمت آنها ارزانتر تمام شود.

تا کنون موادی که برای مدل سازی مرغوب شناخته شده اند عبارتند از :

الف ) چوب ب ) آلیاژهای فلزی ساخت مارک فلزی ج) پلاستیک د ) مواد معدنی : گچ ، ترکیبات سنگی ه ) موم ها ز ) پلی استیرل ها ( اسفنج ها )

چوب : مهمترین و معروفترین ماده ای است که در مدل سازی بکار می‌رود، مقاومت زیاد سبکی وزن ، شکل پذیری چوب و راحتی عملیات بر روی آن باعث شده که تقریباً 72 درصد تولید سالیانه مدل های ریخته گری کشورهای صنعتی جهان از جنس چوب باشد.

فلزات و آلیاژهای فلزی : موارد مصرف فلزات به ویژه آلیاژهای آن در مدل سازی اهمیت فراوانی دارد. مقاومت زیاد در برابر عوامل مکانیکی ، دوام زیاد مدل ، دقیق بودن ابعاد ، حفظ ابعاد و … از مزایای عمده آنها به حساب می‌آیند. قابلیت پرداخت کاری مدل های فلزی بهتر از مدل های چوبی است . نسبت خرابی مدل های فلزی و چوبی در برابر عوامل شیمیایی با هم برابر است . مدل های فلزی به ویژه آلیاژها بر عکس مدل های چوبی تحمل حرارت زیادی دارند.

آلیاژهای آلومینیوم : به دلیل سبکی  وزن و آسانی عمل روی آنها در مدل سازی سفارش و ساخت بج سینه برنجی  اهمیت ویژه ای دارند. برای تهیه مدل های فلزی از آلیاژهای آلومینیوم به طریق ریخته گری نیز استفاده می‌شود.

آلیاژ منیزیم : وزن آنها حدوداً 2/1 وزن آلیاژهای آلومینیوم است ، تحمل حرارت ، سختی ، مقاومت کششی آن تقریباً با آلیاژهای آلومینیوم برابر می باشد و نسبت اکسیداسیون آن نسبت به آلومینیوم بیشتر است .

آلیاژهای روی- سرب و قلع : از آنها برای لحیم کاری در مدل سازی  فلزی و بج سینه استفاده می‌شود. آلیاژهای قلع با ترکیبی معادل 78 درصد قلع و 12 درصد آنتیموآن برای کارهای مدل سازی فلزی مناسب است. از اینگونه آلیاژها گاهی اوقات مدل های کوچک ریختگی نیز تهیه می‌شود که به علت مقاومت کم ، ارزش چندانی نداشته و برای تولید زیاد قطعه ریختگی مناسب نمی‌باشند.

آلیاژهای مس : از خواص مهم آنها صیقل شدن سطح مدل با کیفیت عالی ودر نتیجه به راحتی جدا شدن مواد قالبگیری از روی آنها است . از  اینگونه آلیاژها گاهی اوقات مدل های کوچک ریختگی نیز تهیه می‌شود که به علت مقاومت کم ، ارزش چندانی نداشته و برای تولید زیاد قطعه ریختگی مناسب نمی‌باشد.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟