Scroll Top

بج سینه سوزنی | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی |گروه پلاک ساز|

بج سینه

ساخت تولید بج سینه

بج سینه تبلیغاتی سوزنی یک نوع بج سینه است که برای تبلیغات و تبدیل لباس، کیف، کلاه، کیف پول و دیگر اجسام به یک وسیله تبلیغاتی استفاده می‌شود. این نوع بج سینه به صورت سوزنی طراحی و ساخته می‌شود و به کمک یک سوزن و قفل که بر روی پشت آن قرار دارد، به لباس یا اجسام مورد نظر اتصال می‌شود.

بج سینه تبلیغاتی سوزنی معمولاً شامل یک پلاک فلزی یا آکریلیک با طرح یا لوگوی تبلیغاتی است که بر روی آن چاپ شده یا حک شده است. این پلاک می‌تواند به ابعاد و طرح دلخواه مشتری باشد. سپس پشت پلاک، یک سوزن و قفل برای اتصال به لباس یا اجسام دیگر قرار می‌گیرد.

هزینه ساخت بج سینه تبلیغاتی سوزنی بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله جنس پلاک (فلزی، آکریلیک و غیره)، ابعاد و طرح پلاک، تعداد سفارش، میزان جزئیات و پیچیدگی طراحی، نوع سوزن و قفل استفاده شده و سایر خدمات مرتبط مانند چاپ، حک و ارسال. برای تعیین هزینه دقیق، بهتر است با تولیدکننده یا تامین‌کننده بج سینه تبلیغاتی سوزنی مورد نظر خود تماس بگیرید و از ایشان اطلاعات مربوطه را دریافت کنید. با توجه به تغییرات قیمت‌ها و شرایط بازار، قیمت ها ممکن است متغیر باشند و بهتر است در هر صورت از جدیدترین قیمت‌ها مطلع شوید. گفتنی است که در صورت تمایل به سفارش بج سینه تبلیغاتی

برگشتی ها : در ساخت بج سینه سوزنی پلاکساز اصطلاحی است که به زائده های قطعات ریختگی ( راهگاه ، تغذیه و قطعات معیوب ) در واحدهای تولیدی اطلاق می شود.

قراضه ها : موادی هستند که زائده ها ، اضافات فرسوده تشکیل شده و بنا بر دلایل اقتصادی مصرف می شوند.

آمیژانها : مواد پیش ساخته ای هستند که حاوی دو یا چند عنصر اصلی آلیاژی بوده و به دلایل ترکیبی ، اغلب ارزش صنعتی مستقل نداشته و جز در موارد معدود ، فقط برای آلیاژ سازی و تسهیل شرایط افزایش یک عنصر به فلز دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

کمک ذوب ها : مجموعه موادی هستند که عموماً برای بهسازی آلیاژ و ایجاد زمینه های ضروری ریخته گری و القاء یک یا چند مشخصه ویژه به کار می روند و جزء مواد اصلی بار محسوب نمی شوند. انواع فلاکسها ، گازدارها ، ریز کننده ها ، جوانه زاها در این گروه قرار دارند.

ترکیب آلیاژ ( آلیاژسازی )

مهمترین مسآله در عملیات ذوب بج سینه سوزنی ، بدست آوردن ترکیب شیمیایی لازم و مطلوب است . به طور کلی ترکیب شیمیایی قطعات ریخته شده و آلیاژ مذاب ، با ترکیب عناصر اصلی و مواد بار ، متفاوت می باشد ، از این رو در جریان ذوب باید آلیاژسازی صورت گیرد.

قیمت بج 

موارد که باید به آنها توجه گردد:

  • با دستگاه های اره فلکه ، رنده کندگی ، خراطی و ابزارآلات خراطی آشنایی پیدا کرده و کار با آنها را یاد بگیرد.
  • ساخت مدل های ساده را بیاموزد.
  • ساخت مدل با استفاده از دستگاه خراطی چگونه صورت می گیرد.
  • با سیستم راهگاهی و عوامل تأثیر گذار آن توجه شود.
  • هدف های سیستم راهگاهی را دقت کند.
  • مسلط به سیستم راهگاهی باشد.
  • به نوع تغذیه توج شود .
  • با اصولی که در طراحی و محاسبات تغذیه و شناسایی مکانیسم های عملی که باید به آنها توجه کرد مسلط باشد .
  • بج سینه

کارگاه مدل سازی

کارگاه بج سینه سازی و مدل سازی بج سینه سوزنی دارای دستگاه ها و ابزارآلات به شرح زیر می باشد:

الف – دستگاه ها

دستگاه ها : اره نواری ( اره فلکه ) ، خراطی ، رنده کندگی

دستگاه اره نواری : اره نواری یا اره فلکه از نوع 600 میلی متر می باشد که منظور از 600میلی متر قطر فلکه آن است.
این دستگاه دارای یک اره به صورت نواری به طول 3 متر و پهنای 3 سانتی متر و عمق تیغه 5 میلی متر می باشد . دور این دستگاه 1450 دور در دقیقه و برق مصرفی آن سه فاز می باشد . اره نواری بیشتر به منظور خرد کردن الوار به کار می رود، در مدل سازی برای ایجاد برش داخلی مدل می توان از آن استفاده کنند.

دستگاه رنده کندگی ، دستگاه رنده کندگی به منظور گونیا کردن چوب به کار می رود ، قسمت کندگی بج سینه آن به صورتی است که نیازی به نگهداری چوب توسط اپراتور ندارد. ولی از نظر اندازه محدودیت دارد. قسمت رنده به صورتی است که اپراتور باید نمونه کار را روی دستگاه نگه دارد ولی از نظر ارتفاع محدودیت ندارد .

دستگاه خراطی بج سینه سوزنی : دستگاه خراطی همانند دستگاه تراش در کارگاه ماشین ابزار می باشد با این تفاوت از دستگاه خراطی برای کار روی چوب استفاده می شود و دستگاه تراش برای فلزات صنعتی .
دستگاه خراطی به طول کار یک متر و دور موتور 2400 دور در دقیقه و برق آن سه فاز می باشد. براده برداری از چوب توسط مقار گرد انجام می گیرد که بعداً راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

ب- ابزار آلات مورد استفاده در کارگاه مدل سازی پلاک فلزی زیاد نیست و با توجه به عمومیت داشتن آن ها فقط نام و کاربرد آنها را ذکر می کنیم .

الف – مقار گرد و تخت : به منظور براده برداری از چوب و ایجاد درز داخلی

ب – اره فارسی بر دستی : به منظور برش های عمودی و زاویه دار

ج – گونیا فلزی : اندازه گیری چوب و آزمایش جهت گونیا بودن چوب .

د- گولیس : به منظور اندازه گیری دقیق مخصوصاً اندازه گیری قطر چوب در قسمت خراطی

ه – سوهان : انواع مختلف آن به منظور براده برداری از چوب به کار می روند.

و – سمباده : جهت پرداخت سطح نهایی مدل

ز – رنده دستی : به منظور براده برداری از سطح صاف

ح- پرگار فلزی : به منظور کمان زدن یا شعاع زدن در روی چوب

اره کردن

هدف از اره کردن چوب ، بالا بردن توانایی در ایجاد خطوط موازی و یکنواخت توسط اره دستی می باشد .

مراحل کار

الف – تحویل گرفتن چوب در اندازه تقریبی 100*150 میلی متر ، اره دستی ، گونیا و سوهان

ب- گونیا کردن و به اندازه دقیق 100* 150 میلی متر رساندن چوب ( چوب به دلیل این که توسط دستگاه نواری از الوار تهیه می شوند حدوداً یک تا دو میلی متر بزرگتر از اندازه لازم هستند. ) توسط رنده دستی و سوهان

ج- تقسیم بندی عرضی چوب ( 100 میلی متر ) به ده قسمت مساوی به طول 10 میلی متر

د- اره کردن چوب به صورت عمودی روی خطوط تقسیم بندی شده به طول 10 میلی متر

سیستم راهگاهی 

یکی از مهمترین مباحث ریخته گری بج سینه سوزنی ، توضیح عملی جریان مذاب از محفظه بارریزی  ( بوته ، پاتیل ، ملاقه ) به داخل قالب است که توسط مجموعه ای از راهبارها و کانالهای عمودی و افقی به نام سیستم راهگاهی انجام می گیرد.
مهمترین عوامل مؤثر بر طراحی سیستم راهگاهی عبارتند از

الف – شکل و اندازه قطعه

ب – ترکیب شیمیایی آلیاژ – از نظر سیالیت و عوامل مؤثر بر آن و به ویژه دمای بار ریزی و همچنین تأثیر ترکیب شیمیایی آلیاژ بر مدل انجماد حائز اهمیت است .

ج – سرعت خطی جریان مذاب در راهگاه و قالب

د- تلاطم و آشفتگی در جریان مداب که خود تابعی از مقاطع راهگاهی و سرعت خطی جریان مذاب ساخت بج سینه سوزنی است . از طرف دیگر مذاب در مسیر حرکتی خود ، تابعی از اصطکاک با دیواره و فرسایش آن ، ورود گازها و عوامل محیطی ، واکنش های شیمیایی با قالب و هوای محیطی ، روبه روست که شدت آنها به دلیل درجه حرارت مذاب ، چگالی آلیاژ و شرایط انجمد از مایع های طبیعی بیشتر است . از این رو سیستم راهگاهی باید مجموع پدیده ها یا واکنش های مضر را به حداقل رسانید ، پر شدن و سلامت کامل قطعه را تضمین نماید.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟