Scroll Top

بج کت مردانه | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی

بج کت

ساخت بج کت مردانه

بج کت مردانه یا همچنین به آن “بج سینه کت مردانه” گفته می‌شود، یک نوع از بج‌ها است که به صورت سینه‌بند یا بروچ برای کت‌ها و پالتوهای مردانه استفاده می‌شود. این بج‌ها معمولاً از موادی مانند فلز، استیل، برنج و یا پلاستیک ساخته می‌شوند و می‌توانند به صورت سفارشی و با طرح‌ها و لوگوهای مختلف بر روی آنها قرار گیرند.

بج کت مردانه علاوه بر تأثیر تبلیغاتی، به عنوان یک اکسسوری مد برای زیبایی و تکمیل لباس مردانه استفاده می‌شود. طراحی بج کت مردانه ممکن است شامل لوگوی یک برند، نام شرکت یا سازمان، شعار تبلیغاتی، اطلاعات تماس و یا دیگر عناصر گرافیکی و متنی باشد که برای تبلیغ کسب و کار، ارتقاء برند، و یا انتقال پیام‌های تبلیغاتی استفاده می‌شوند. این بج‌ها می‌توانند به عنوان یک وسیله موثر و جذاب برای تبلیغات و ارتباط با مشتریان در رویدادها، نمایشگاه‌ها، کنفرانس‌ها، سمینارها و سایر فعالیت‌های تجاری و تبلیغاتی استفاده شوند. چون بج کت مردانه به صورت مستقل بر روی لباس قرار می‌گیرد و یک اکسسوری قابل توجه است، امکان بهره‌برداری بیشتر از این ابزار تبلیغاتی وجود دارد. چنین بج‌ها می‌توانند به عنوان یک وسیله جالب و موثر برای ارتباط بین مشتریان و برند، جلب توجه و حفظ حضور برند در جلوی دید بیننده نقش ارزنده ای را در تبلیغات داشته باشند.

فشار
برای آزمایش کردن فشار پلیت برای سفارش بج کت مردانه، یک پلیت تمیز مرکبی نشده را روی بستر پرس بگذارید و روی آن را با تکه ای روزنامه باطله بپوشانید . نمد را روی آن بکشید و زیر پرس بفرستید. هر خطی که روی پلیت هست باید موضوع و به شکل برجسته روی کاغذ معلوم شود.
مقدار برجستگی لبه های پلیت باید به طور مساوی روی کاغذ مشخص باشند .
ولی اگر یک طرف زیادی برجسته شود به این معناست که دو طرف پرس به طور مساوی تنظیم نشده است و می توان آن را با پیچاندن مختصر پیچ مربوطه اصلاح کرد.
اگر خطوط ظریف تر اصلاً روی کاغذ معلوم نباشند به این معناست که فشار کافی نبوده است.
اگر قسمتی از کاغذ پاره شود یا ضربه ببیند دلیل آن فشار زیاد دستگاه بوده است.

نشانه گذاری

اندازه کاغذ را طوری انتخاب کنید که یک حاشیه خوب و مناسب دور تصویر ایجاد شود. برای به دست آوردن حاشیه یکسان در هر چاپ ، بستر پرس را طبق اندازه کاغذ و موقعیت پلیت با استفاده از زغال یا پاستل علامت گذاری کنید.

مرکبی نمودن لوح

مواد لازم : پلیت گرم ، طناب ، قرقره، غلتک، پارچه ، کاغذ با پلیت روی یک صفحه گرم که حرارتش حدود دمای بدن باشد، قرار می گیرد.
مقدار مرکب از روی شاسی بردارید و با یک عمل مرکب مالی ملایم و حرکات جنبشی مرکب را به داخل خطوط برانید غلتک نیز در این مورد خوب عمل می کند ولی با هر کدام از این روش ها باید مواظب بود که پلیت نلغزد و سطح آن خراشیده نشود.
پلیت باید دارای سطح سیاه یکدست باشد که هیچ گونه براقیت یا درخشش در آن به چشم نخورد.

مواد لازم برای مرکب زنی یکدست برای ساخت بج کت مردانه: کاردک ، غلتک که بتواند برای اثرگذاری جهت فرو بردن مرکب به داخل خطوط استفاده شود. همیشه قبل از مصرف آن را امتحان کنید برای اینکه ممکن است باعث از بین رفتن پلیت شود.
مرکب زنی پلیت ، مرکب با غلتک مناسب به طوری که از کاردک روان شود.

پارچه برای پاک کردن پلیت ساخت بج سینه

بج کت

اکنون لازم است که پلیت بج کت با پارچه پاک شود. سه لایه مورد نیاز است. پارچه را باید با حرکت های پرداختی به هم مالش داد تا پرزهایش از بین برود.
پارچه ها را به صورت یک گلوله سخت در هم نپیچید بلکه کم کم گوشه ها و لبه ها را با یک تکه پنبه نرم در حدود 45 سانتی متر روی کف دست بگردانید. نوع ناب و بی تقلب پارچه ها مورد نیاز است.لایی را به کنار نبرید مگر اینکه از قبل در بافت خود مرکب داشته باشد.
به همین ترتیب اگر تنظیف بر اثر خشک شدن مرکب سخت شده است مقدار کمی مرکب خیس به آن اضافه کنید و آن را به پلیت گرم بمالید به طوری که کاملاً نرم شود. پارچه ای که برای پاک کردن مورد استفاده قرار می گیرد اولین لایه تنظیف را با مرکب کمی آغشته می کنیم.
لایه اول
قسمت زیری پلیت را با دست چپ نگهدارید و اولین لایه را برای برداشتن حجمی از مرکب با فشار کمی به کار برید. وقتی لایی از مرکب انباشته شد آن را بگردانید به طوری که جهت تمیز آن به سمت پلیت باشد.حالا پاک کردن را از دورترین قسمت شروع کنید و آن را به نزدیکترین سمت بکشانید، پلیت را بچرخانید به طوری که این کار در تمام جهات آن انجام بگیرد. مرکب روی پلیت را با یک لاییه تنظیف آغشته به مرکب و با فشار زیاد پاک کنید. پلیت را از زیر با دست نگهدارید.
لایه دوم
پلیت را به طرف تکیه گاه چوبی حرکت دهید ( تکیه گاه یک جعبه چوبی خالی است که از هر دو جهت باز شده و ارتفاع آن ده سانتی متر است). پلیت داغ را روی این تکیه گاه بگذارید.
لایه دوم را با کمترین فشار در یک حرکت مدور به کار برید. برای روشنتر کردن طرح ، مرکب زیاد از روی سطوح و مرکب کمتری از روی خطوط بردارید. می توانید پارچه را روی پلیت داغ ، گرم کنید تا به برداشته شدن مرکب کمک بیشتر و مفید تری کنید.
پاک کردن پلیت با لایه دوم پارچه تمیز کننده و با در نظر گرفتن طریقه نگهداشتن پلیت با دست را شروع می کنیم. تکیه گاه با استفاده از تخته پنج لا ساخته شده است.
لایه سوم
لایه سوم در حرکت پرداختی سریع و روشن برای برداشتن بیشترین مرکب از روی سطوح ساخت بج کت مردانه خورده شده به کار می رود.سعی نکنید که تمام مرکب را بردارید یک لایه نازک مرکب باید به صورت ورقه ای روی پلیت باقی بماند. بدون اینکه هیچ رگه یا لکه ای در آن باشد.

پاک کردن مرکب از روی پلیت با دست

پلیت را روی هیتر منتقل کنید و با متحرک نگهداشتن آن اجازه ندهید مرکب به صورت حباب درآید یا بیش از اندازه گرم شود. کمی مرکب روی قسمت گوشتالود کف دست بمالید و با عریض کشیدن کف دست روی پلیت و حرکات راحت ، پلیت را با دست پاک کنید . اگر دستتان لیز می خورد یا صدای جیر جیر دارد نشانه آن است که فشار زیادی وارد کرده ایم . هر چه پلیت داغ باشد رنگ مایه های بیشتر و کنتراست های بالا بدست می آید. پاک کردن با کف دست ، در حالی که کف دست را به مقداری مرکب آغشته می کنیم امکان پذیر است.
اثرات متفاوت می توانند به وسیله چاپ کردن بعد از خشک کردن با دستمال به دست آید. برای اینکه تا حد امکان رنگ مایه های بیشتری به دست آوریم می توان دست را به آرامی با لایه نازکی از مل سفید آغشته کرد و روی پلیت کشید. این عمل برای ساخت بج کت مردانه باید در طی عملیات پاک کردن با دست پی در پی انجام شود. مواظب باشید هیچ گونه ذره ای از مل وارد خطوط طرح نشود چون در این صورت آن خط چاپ نمی شود . میزان سرعت پاک کردن پلیت با دست و همچنین فشار وارد شده در این هنگام، رنگمایه های گوناگون ایجاد می کند. در مقایسه با روش پاک کردن با دست ، پاک کردن آرام پارچه ای از روی پلیت badge رنگمایه هایی تا اندازه ای به ما رنگ تیره و کدری می دهد.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟