Scroll Top

ساخت بج سینه برنجی فوری در تهران |پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی

بج سینه

ساخت بج سینه برنجی فوری در تهران 

ساخت بج سینه برنجی فوری در تهران ممکن است به صورت زیر انجام شود:

  1. تهیه مواد و وسایل: اولین گام در ساخت بج سینه برنجی فوری، تهیه مواد و وسایل مورد نیاز است. این مواد شامل برگ برنجی، جوشکاری، دستگیره و دستگاه نقش برنجی می‌شود. این مواد و وسایل باید از فروشگاه‌ها یا تهیه‌کنندگان معتبر تهیه شوند.
  2. طراحی و برش برگ برنجی: برگ برنجی، قالب اصلی بج سینه برنجی است و باید به ابعاد و شکل مورد نظر طراحی و برش شود. برای این کار می‌توان از دستگاه‌های برش لیزری، CNC و یا ابزارهای دستی استفاده کرد.
  3. جوشکاری قطعات: پس از برش برگ برنجی، قطعات مورد نیاز بج سینه برنجی مثل پلاک پشت، دستگیره و دستگاه نقش برنجی باید جوشکاری شوند. این کار توسط جوشکاران حرفه‌ای با استفاده از دستگاه‌های جوشکاری صورت می‌گیرد.
  4. طراحی و نقش‌برنجی: پس از جوشکاری قطعات، مرحله طراحی و نقش‌برنجی انجام می‌شود. برای این کار از دستگاه نقش‌برنجی استفاده می‌شود که با استفاده از قالب‌ها و الگوها، مراحل نقش‌برنجی انجام می‌شود.
  5. پرداخت پلاک فلزی: پس از نقش‌برنجی، پلاک فلزی باید پرداخت شود. برای این کار از روش‌های مختلفی مانند رنگ‌آمیزی، روغن‌کاری و یا روش‌های دیگر استفاده می‌شود تا پلاک فلزی ظاهری زیبا و جذاب داشته باشد.

مواد اسید شویی ساخت بج سینه برنجی فوری در تهران به صورت یک لایه یکنواخت بر روی کل سطح قطعه اعمال شود. اسیدشویی در نور مستقیم خورشید نباید انجام شود. زمان لازم برای انجام واکنش شیمیایی و انجام اسیدشویی به مواد شیمیایی داده شود. به عنوان نمونه برای چند گرید فولاد زمان لازم برای اسید شویی به کمک محلول به صورت مقایسه ای با اسید شویی توسط خمیر آورده شده است. زمانی که عملیات اسیدشویی به پایان رسیده است، معمولاً یک رنگ سبز روشن روی سطح قطعه دیده می‌شود. در صورتیکه روی سطح قطعه نقاط به رنگ قهویه ای دیده شود، نشان از وجود آلودگی های سطحی داشته که می‌تواند موجب اخلال در عملیات اسیدشویی گردد. در برخی موارد با اعمال محلول اسید شویی بیشتر بر روی این نقاط ، مشکل مرتفع می‌گردد. هنگامی که عملیات اسیدشویی در محیط باز صورت می‌گیرد، نباید اجازه داد مواد اسید شویی بر روی سطح قطعه خشک شود. در صورتیکه نیاز به بیشتری برای اسیدشویی وجود دارد یا اسیدشویی در دمای بالا صورت می‌گیرد، هر از چند مدت باید مواد اسید شویی جدید بر روی سطح اعمال شود تا از خشک شدن مواد پیشین خودداری شود.
شستوشوی کامل سطح قطعه ترجیحاً با جت آب با فشار بالا برای سطح حساس از آب دیونیزه باید استفاده شود. جمع آوری آب های آلوده به مواد شیمیایی

ادغام دو روش

برای سطوح حساس ، میتوان از ترکیب هر دو روش خمیر اسیدشویی و محلول اسیدشویی برای ساخت بج سینه برنجی فوری در تهران استفاده کرد. در این حالت بر روی خود جوش خمیر اسید شویی توسط قلم مو اعمال می‌شود و مابقی قطعه توسط اسپری محلول اسیدشویی با خورندگی کمتر آماده می‌شود.

استانداردهای مربوط به اسیدشویی بج سینه

استاندارد اصلی اجرای اسیدشویی ، به همراه استانداردهاییهمچون ASTM به کار برده می‌شود. در این استاندارد علاوه بر ارائه روش هایی برای تمیزکاری سطحی فولاد زنگ نزن، با معرفی روش اسیدشویی به عنوان یکی از روش هایی برای تمیزکاری سطحی، انواع آزمایش های قابل اجرا برای ارزیابی صحت فرآیند اسیدشویی را مطرح کرده و در ادامه روش بازرشی صحیح فرآیند اسید شویی را بیان نموده است.
در استاندارد ملی نفت ایران نیز به طور کامل در مورد روش های تمیزکاری سطحی فولادهای زنگ نزن از جمله اسیدشویی آنها نکات مفیدی مطرح شده است . در این استاندارد پیشنهاداتی برای محلول اسیدشویی مناسب و زمان لازم برای اسید شویی مناسب و زمان لازم برای اسیدشویی ساخت بج سینه برنجی فوری در تهران برای سری های مختلف فولاد زنگ نزن آورده شده است.

خنثی سازی و گندزدایی آب

از آنجا که پس از اتمام فرآیند اسیدشویی در ساخت بج سینه برنجی در تهران ، آب استفاده شده برای شستوشوی قطعات، اسیدی شده و بواسطه مواد اسیدی خورنده، فلزات سنگینی چون آهن، کروم و نیکل از روی سطح فولاد زنگ نزن جدا شده شده و موجب آلوده شدن آب می‌گردد، باید عملیات خنثی سازی و گندزدایی مناسبی بر روی آب مصرفی صورت گیرد. ترجیحاً این کار طبق مقررات منطقه ای می‌بایست انجام شود ولی به طور کلی برای خنثی کردن آب اسیدی شده، ار موادی قلیایی مثل کربنات سدیم یا آهک مرده استفاده می‌شود. در صورت نیاز ، به منظور تسریع فرآیند جدایش فلزات سنگین از آب ، از عوامل ته نشین کننده می‌توان استفاده کرد. طی عملیات خنثی سازی ، میزان PH آب از مقادیر حدود 1 تا 2 ، حدود 7 تا 10 می‌رسد. سپس فلزات سنگین همراه آب، به واسطه عوامل ته نشین کننده به صورت رسوبات یا لجن ، از آب خنثی شده جدا می‌گردد. دستوالعمل اجرای عملیات خنثی سازی به شرح زیر است :

  • در حین هم زدن آب آلوده، عامل خنثی کننده به آن اضافه شود.
  • واکنش های مربوطه بلافاصله پس از اضافه کردن عوامل خنثی کننده انجام می گیرد.
  • PH آب به کمک کاغذ تورنسل چک شده و در صورت لزوم با اضافه کردن مقادیر بیشتر عامل خنثی کننده تنظیم می‌گردد. معمولاً ته نشین شدن فلزات سنگین در PH حدود 9 با بالاترین راندمان صورت می‌گیرد.
  • پس از رسیدن PH آب به حد معین ، مدت زمان لازم برای رسوب کردن فلزات سنگین به کف ظرف و شفاف شدن آب لحاظ می‌گردد. جهت تسریع فرآیند ته نشین شدن فلزات سنگین ، عموماً از مواد ته نشین کننده مناسب استفاده می‌شود.
  • پس از آنالیز مجدد آب و رسیدن آب به شرایط مجاز طبق استانداردهای منطقه‌ای ، اجازه تخلیه آب به درون سیستم فاضلاب وجود دارد. بهتر است از بر سر مسیر آب خروجی به سوی فاضلاب یک فیلتر قرار داده شود تا از ورود رسوبات به سیستم فاضلاب جلوگیری گردد.
  • لجن های کف ظرف که حاوی فلزات سنگین است به کارخانجات بازیافت ارسال می‌گردد.

آخرین مرحله بعد از اسید شویی ، بازرسی قطعات جهت ارزیابی نتیجه اسید شویی است. آزمایش حضور آلودگی آهن و آزمایش ارزیابی باقی ماندن مواد اسیدی روی سطح قطعه، دو آزمایش مهمی است  که بعد از اتمام عملیات اسیدشویی ساخت بج سینه برنجی در تهران صورت می‌گیرد. در ادامه این دو آزمایش به طور کامل تشریح شده است.

بج سینه

آزمایش حضور آلودگی آهن

حضور آلودگی آهن پس از اتمام فرآیند اسید شویی نامطلوب بوده و می‌بایست شناسایی شود. روش هایی پیشنهادی برای تشخیص حضور آلودگی آهن، همگی بر پایه ایجاد شرایطی جهت تسریع فرآیند زنگ زدن آلودگی های آهن احتمالی موجود بر روی سطح است که در ادامه برخی از این روش ها تشریح شده است.

آزمایش خیس کردن و خشک کردن با آب

روش آزمایش به این صورت است که به صورت مکرر، سطح قطعه کار توسط آب خیس شده و سپس خشک می‌شود. سیکل خیس کردن و خشک کردن قطعه باید بگونه ‌ای باشد که به ازای 24 ساعت زمان آزمایش، حداقل 8 ساعت سطح قطعه خشک بوده باشد. وجود هر گونه آهن زنگ زده روی سطح سبب مردود شدن فرآیند اسیدشویی و ساخت پلاک فلزی از جنس استیل قطعه می‌گردد.

آزمایش قرار گیری در رطوبت بالا

قطعه به مدت 24 تا 26 ساعت، در یک کابین با دمای 38 تا 46 درجه سانتی گرادی و با رطوبت 95 تا 100 درصدی قرار می گیرد. پس از اتمام آزمایش هیچگونه اثری از آهن زنگ زده روی سطح ساخت پلاک دستگاه نباید مشاهده شود.

آزمایش استفاده از سولفات مس

این روش بسیار حساس بوده و قابلیت شناسایی آهن و اکسیدآهن باقی مانده روی سطح پس از عملیات اسیدشویی را دارد . این آزمایش برای فولادهای زنگ نزن با درصد کروم بیش از 16 درصد کاربرد داشته و به دلیل ایجاد خوردگی، بر روی فولادهای زنگ نزن مارتنزیتی سری 400 نباید استفاده شود.

در این روش برای ساخت بج سینه برنجی در تهران در ابتدا اسید سولفوریک به آب اضافه شده و سپس با نسبت های زیر، سولفات مس درون محلول حل می‌گردد.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟