Scroll Top

ساخت بج سینه سفارشی | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی

بج سینه

 قیمت-بج-سینه ساخت بج سینه سفارشی

ساخت بج سینه سفارشی به طور کلی مراحل زیر را شامل می‌شود:

  1. هماهنگی و طراحی: ابتدا با مشتری برای هماهنگی در مورد نوع و اندازه بج سینه، طراحی و مشخص کردن جزئیات صحبت می‌شود. این شامل انتخاب جنس، اندازه، شکل و رنگ بج سینه، همچنین اضافه کردن لوگو، عبارت، شماره تماس و سایر مشخصات مورد نظر مشتری است.
  2. تهیه مواد و تجهیزات: بر اساس طراحی مشتری، مواد و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت بج سینه تهیه می‌شود. این ممکن است شامل برگه فلزی، پلاک فلزی، استیکرها، مهره و پیچ و مهره و دیگر تجهیزات مورد نیاز باشد.
  3. برش و خم‌کاری: در این مرحله، برگه فلزی به اندازه و شکل مورد نظر برش و خم‌کاری می‌شود. این مرحله می‌تواند به صورت دستی یا با استفاده از دستگاه‌های خم‌کاری و برش فلز انجام شود.
  4. ورق‌پرسی و تراشکاری: در برخی موارد، برگه فلزی به صورت ورق‌پرسی یا تراشکاری شده و شکل نهایی بج سینه تهیه می‌شود. این مرحله بستگی به نوع و شکل بج سینه دارد.
  5. جوشکاری و اتصالات: در برخی موارد، بج سینه‌ها از طریق جوشکاری یا اتصالات دیگر به هم متصل می‌شوند. این مرحله بستگی به نوع ساختار بج سینه و مواد استفاده شده دارد.
  6. پاکسازی و تمیزکاری: پس از اتمام مراحل ساخت، بج سینه‌ها پاکسازی و تمیزکاری می‌ کند.

ابرهای سفید کوچک که از پشت پنجره اتوبوس دیده می‌شوند، برجسته‌تر از سطح پلیت ساخت بج سینه سفارشی آسمان و دیگر سطوح هستند . بنابر این اگر در طی کار مرکب سیاه یا آبی به خود بگیرند می‌توان آنها را به راحتی با یک پارچه پاک کرد. این اچینگ روی نه قطعه کاغذ اچینگ جدا از هم چاپ شده و به ترتیب کنار هم چیده شده اند و به هم چسبنده شده است. اول قسمت آسمان در 4 قطعه کاغذ چاپ شده بعد از اینکه مرتب کنارهم چیده شده و برجسته و به هم چسبانده شده اند و به به صورت مجموعه‌ای مسطح و یکدست در آمده‌اند که اندازه آن 43 سانتی متر باشد. سپس رویکاغذ با یک وسیله برش خط می‌اندازیم و روی خطوط را تا می‌زنیم و به این صورت سه عدد مستطیل برجسته بلند با قطر 10 سانتی متر در آسمان می‌سازیم. قسمت پایین طرح در 5 قطعه چاپ شده است و به ترتیب کنار هم چیده و چسبانده شده اند. در اینجا هم کاغذ را طبق روش بالا به شکل سه مستطیل برجسته بلند در می‌آوریم که منطبق با سه مستطیل قسمت آسمان هستند. هر دو بخش بالا و پایین ، کنار هم قرار گرفته و بهم وصل می‌شوند که اندازه نهایی آنها حدود 121 سانتی متر است. هر شش مستطیل برجسته بلند را از قسمت پشت به جعبه‌های مقوایی وصل می‌کنیم تا ایستا و ثابت باشند. این اچینگ روی کاغذ موریلو و در 5 نمونه در سال 1967 چاپ شده است.

بج سینه

روش اچینگ کولا گراف درباره بج

در این روش اچینگ حاشیه بیرونی از مقوای مات بریده شده است. کادر خاکستری : ابتدا رنگ زرد روشن با غلتک روی این کادر غلتک شده است. ( 2 سانتی‌متر فاصله از لبه داخلی کادر خاکستری). بعد از رنگ زرد، با یک غلتک، بزرگتر مرکب خاکستری را به طور یکدست روی آن غلتک می‌کنیم در این مرحله یک لایه خاکستری روی زرد می‌نشیند که به این ترتیب هاله ای به وجود می‌آورد.
کادر مربع نارنجی هم از مقوای مات بریده شده و با مرکب نارنجی غلتک شده سپس بر روی مقوای خاکستری نصب می‌شود. قسمت مرکزی طرح از لایی اتومبیل و 4 تا سطح پلیت ساخت بج سینه سفارشی چاپ شده نقش دار و 8 عدد سکه و 4 عدد واشر آلومینیومی ساخته شده است. لایی اتومبیل با مرکب خاکستری غلتک شده و در جایی مخصوص به خود نصب شده است. سپس 4 سطح منقوش به همان روش اچینگ مرکبی شده اند.
مرکب آنها را با پارچه خشک کرده و این 4 سطح در اطراف لایه نصب شده اند، ( مرکب قهوه ای ) 4 عدد سکه در وسط لایی با مرکب سیاه رنگ شده و خشک شده اند بعد یک غلتک خاکستری هم روی آن می‌کشیم. 4 عدد سکه روی فضای نارنجی هم با مرکب قرمز رنگ شده اند و با غلتک ارغوانی روی آنها کشیده ایم. ردیف پایین هم ، که شامل سکه ها و واشرهاست به همان ترتیب مرکبی شده اند با این تفاوت که از رنگهای آبی ، قرمزو سبز استفاده شده است. تمام این مجموعه با هم به مرحله پرس می‌روند. کاغذ مرطوب را روی آن می گذاریم و یک لایه نمد هم روی کاغذ قرار می‌دهیم . به دلیل تنوع سطوح و تنوع ارتفاع آنها در این کار ، فشاری که دستگاه پرس بج سینه وارد می‌کند باید اندکی بیش از فشاری باشد که در اچینگ استفاده می شود . بعد از انجام پرس نمد را کنار می‌زنیم و نمونه چاپ شده را با احتیاط از گوشه ها بلند می‌کنیم. برای چاپ نمونه‌های دیگر تمام این مراحل باید از اول انجام شود. این نوع چاپ برجسته که توسط تام فریکانو تجربه شده است ، یک روش جدید چاپ رنگی است که نیازی به پلیت در شکل سنتی ندارد. در این روش از چاپ ، هر قطعه به تنهایی و جدا مرکب زده می‌شود. این روش سهولت و آزادی عمل و تنوع بیشتری در به کار گیری رنگ و سطح و ترکیب بندی به هنرمند می‌دهد.

روش اچینگ ادیپوس

4 عدد پلیت ساخت بج سینه سفارشی مسی بریده و آماده شده است. طبق همان روش کلی طرح روی طرح روی پلیت پیاده و حکاکی شده و در معرض اسید قرار گرفته و در این مرحله آکواتینت هم شده است. هنرمنددر بخش هایی از پلیت بافت‌های برجسته ایجاد کرده است.مرکب زدن پلیت بر اساس ویژگی‌های رقیق و غلیظ بودن رنگ انجام می‌شود.
تمام رنگها در طی یک مرحله چاپ می‌شوند. از سه رنگ آبی مایل به سیاه و زرد و قرمز ، استفاده شده است که هر کدام از این رنگها با نسبتهای گوناگون روغن بزرگ مخلوط شده‌اند مرکب قرمز رنگ به همان صورت و بدون روغن استفاده شده است. این رنگ فقط در قسمت‌های متوسط خورده شده استفاده می‌شود مرکب زرد با چند قطره روغن برزک رقیق می شود . این مرکب روی قسمت های برجسته پلیت و با استفاده از غلتک آغشته می‌شود مرکب آبی رنگ برای قسمت‌هایی که به طور عمیق خورده شده یا حکاکی شده اند استفاده می‌شود که این مرکب هم با مقدار بیشتری روغن برزک مخلوط می‌شود. به این ترتیب 3 مرکب رنگی ، به کار رفته که هر 3 رنگ روی هم تأثیر گذاشته اند. این پلیت در 5 سطح خورده شده است. غلتک هایی که برای مرکب زنی استفاده می‌شود دو نوع است یکی غلتک با جنس نرم و انعطاف پذیر و دیگری غلتکی که با جنسیت سخت می‌باشد.

مراحل کار و هزینه ساخت بج به این شکل است :

  • برای قسمت‌های گود و زیاد خورده شده مرکب آبی مایل به سیاه استفاده شده این مرکب با تامپون به داخلی خطوط فشرده شده است و سپس سطح آن را با تنظیف و دست پاک می‌شود تا فقط لایه نازکی، مرکب روی سطوح باقی بماند . مراحل کار طبق همان قاعده کلی مرکب زنی و خشک کردن است که در بخش‌های قبلی گفته شد.
   در قسمت‌هایی از طرح که انبوه و متراکم است مرکب آبی مایل به سیاه استفاده شده است و در بخش های خلوتتر، آبی روشن به کار رفته است.
  • با غلتک سخت ، مرکب زرد رقیق شده با روغن را روی پلیت کشیده ایم . از آنجا که این غلتک از جنس سخت و غیر قابل انعطاف است مرکب را فقط روی سطوح برجسته می‌کشد.
  • با غلتک نرم، رنگ قرمز بی روغن را روی پلیت کشیده ایم. این غلتک می تواند در سطوح پایین تر هم نفوذ کند . با کشیدن رنگ قرمز روی پلیت سطوح زرد رنگ تحت تأثیر قرار می‌گیرند و به رنگ دیگری در می‌آیند.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟