Scroll Top

ساخت پلاک استیل | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی

پلاک فلزی

5 نکته درباره ساخت پلاک فلزی فوری استیل

ساخت پلاک استیل به دو روش تولید پلاک استیل ساده و تولید پلاک استیل گرانروی است. در ادامه به توضیح هر دو روش می‌پردازیم:

  1. تولید پلاک استیل ساده:
  • مرحله نخست: برش استیل به اندازه‌ی مورد نیاز با توجه به ابعاد و شکل پلاک.
  • مرحله دوم: خم کردن و شکل‌دهی به قطعات استیل به روش‌های دستی یا با استفاده از ماشین‌آلات خم کننده.
  • مرحله سوم: چاپ متن و تصویر بر روی پلاک استیل با استفاده از روش‌های مختلفی مانند چاپ دیجیتال، چاپ سیلک‌استنسیل یا حکاکی با لیزر.
  • مرحله چهارم: پایان‌دهی و پرداخت به پلاک با روش‌های مختلفی مانند رنگ‌آمیزی، روکش‌دهی، حکاکی و چاپ.
  1. تولید پلاک استیل گرانروی:
  • مرحله نخست: استفاده از قطعات استیل با کیفیت بالا و ضخامت بیشتر.
  • مرحله دوم: برش قطعات به اندازه‌ی مورد نیاز با استفاده از ماشین‌آلات برش لیزری و آب‌بر.
  • مرحله سوم: طراحی و حکاکی متن و تصویر بر روی پلاک استیل با استفاده از دستگاه‌های حکاکی لیزری و شیلدی‌کاری که نیاز به مهارت و تجربه خاصی دارد.
  • مرحله چهارم: پایان‌دهی و پرداخت به پلاک با روش‌های مختلفی مانند رنگ‌آمیزی، روکش‌دهی، حکاکی و چاپ.

در هر دو روش، استفاده از مواد با کیفیت بالا و ابزارهای حرفه‌ای در ساخت پلاک استیل امری بسیار مهم است. همچنین، پایان‌دهد.

در ساخت پلاک استیل از چند نوع ورق استفاده می شود.
1- ورق استیل 304فولاد ضد زنگ 304 استحکام بالا؛ مقاومت در برابر خوردگی خوب؛ ماشینکاری عالی پس از عملیات حرارتی سخت شده است. مغناطیسی؛ برای محیط های خورنده خشن مناسب نیست. به طور کلی برای لبه ها، شیرآلات، قطعات مکانیکی، ظروف (قاشق، چنگال، چاقو و غیره) استفاده می شود.
2- توصیف فنی و تجزیه و تحلیل صفحه پلاک فلزی صفحه فلزیدر زمینه مشکل محلی، این صفحه یکی از چندین مورد از اشیاء فلزی با منشأ خارجی است که در سانتیاگو دل استرو یافت شده است که حضور آن در دشت سانتیاگو قبلاً در رابطه با مشکل اینکا مطرح شده است.این روش ساخت پلاک استیل و ساخت بج تبلیغاتی دارای شماره ثبت 3888 است که با جوهر روی یکی از وجوه آن حک شده است. قطعه ای است با کانتور دایره ای و مسطح و دارای دو سوراخ دایره ای برای چفت و بست، نزدیک به یکدیگر، در کنار لبه با ریختن فلز در قالب ساخته شده است. سوراخ های ثابت پس از انجماد جسم سوراخ شده اند و نشان می دهد که از آنها برای دوخت صفحه به یک تکیه گاه پارچه استفاده می شود. به طور کامل توسط یک لایه خوردگی که محصول هوازدگی فلز اصلی است، پوشیده شده است، فرآیندی که به ویژه لبه های قطعه را تحت تاثیر قرار داده است، که کانتور دایره ای اولیه خود را از دست داده است. این شی بخش کوچکی از لبه، به شکل نامنظم را از دست داده است که در زمان‌های اخیر توسط یک ابزار برش برداشته شده است.

پلاک فلزی

2-با توجه به اندازه گیری های به دست آمده، میانگین ترکیب فلز اصلی صفحه به شرح زیر است:

مس: 69.21%S:. این داده ها به این معنی است که صفحه با آلیاژ قلع-برنز ساخته شده است، با نسبتی از قلع که در محدوده طبیعی آرژانتین شمال غربی پیش از اسپانیایی است. وجود گوگرد به عنوان ناخالصی نشان می دهد که مس از ذوب مقداری سولفید به دست آمده است. ترکیب صفحه، برنز قلع، مشابه ترکیب 28 شی از 30 شی پیدا شده در منطقه مورد مطالعه است که توسط پدرسن تجزیه و تحلیل شد. از دو قطعه باقی مانده، یکی دارای قلع است اما به نسبت بسیار کم، در حالی که دیگری از مس خالص ساخته شده بود. بر خلاف مورد ما، تنها دو مورد از اشیاء مورد تجزیه و تحلیل پدرسن رگه‌هایی از گوگرد را نشان می‌دهند، اما این ممکن است به دلیل وضوح تکنیک تجزیه و تحلیل مورد استفاده نویسنده فوق‌الذکر باشد (که در انتشارات او گنجانده نشده است).

3- از سوی دیگر، اگرچه قطعات فلزی متعددی از نظر مورفولوژی، اندازه و ترکیب (مس به عنوان فلز پایه) مشابه آنچه که موضوع این کار است در metal plate پلاک فلزی یافت شده است، اما صفحات مدور که دارای دو سوراخ برای چفت و بست هستند، بسته می شوند. تا لبه آنها نسبتا نادر هستند. علاوه بر مورد ارائه شده در این مقاله، ما پنج مورد دیگر منتشر شده را پیدا کرده ایم. یکی از سایت باستان شناسی لاپایادیگری از ویلاویل دیگری از سانتا کاتالینا (محلی در پونا جوجوی، هیچ اطلاعاتی در مورد مکان دقیق کشف وجود ندارد)، به عبارت دیگر، از شش پلاک از این نوع که برای metal plate ساخت پلاک فلزی فوری و بج سینه شناخته شده است، سه پلاک مربوط به سانتیاگو دل استرو است. آنهایی که در لاپایا و ویلاویل یافت شدند در مقبره هایی یافت شدند که تخمین زده می شود مربوط به دوره پیش از اینکا باشد ، در حالی که برای بقیه ما اطلاعاتی در مورد زمینه های کشف نداریم. علاوه بر قطعات فوق، سه قطعه دیگر با مورفولوژی مشابه و سیستم بست مشابه، اما از نقره یافت شده است. همه آنها از یک مکان متعلق به دوران اینکاها که در دره های شرقی سالتا قرار دارد، آمده اند.

پلاک فلزی

4- ساخت پلاک استیل دایره ای

ساخت تابلو استیل دایره‌ای، مانند آنچه در این اثر در دست است، می‌توانند با قطعاتی که به‌عنوان metal plate ساخت پلاک استیل تفسیر کرده است، ترکیب شوند. بر اساس مطالعه نویسنده، این نوع از نشان ها توسط برخی از اشراف اینکا بر روی پیشانی پوشیده می شد، به عنوان نشانه احتمالی سلسله مراتب و دوگانگی. آنها بخشی از لباس های روزمره نیستند، بلکه برای مهمانی ها یا موقعیت های خاص در نظر گرفته شده اند. همچنین به ارتباط آن با “بت ها، “بسته های” اجداد، اشراف و تندیس های ارائه شده، و استفاده از آن به عنوان نشان مقامات دولتی در استان های امپراتوری توسط مردان اشاره می کند. نیمه پایینی، و توسط کسانی که با زنان “از خارج” یا بیگانه با دودمان سلطنتی ازدواج کرده اند. بیشتر نمونه هایی که هورتا بر اساس تصاویر گوامان پوما تحلیل کرده است، این نوع بشقاب را نشان می دهد که به لاوتو یا کلاه ایمنی دوخته شده است. لائوتو به عنوان یک هدیه ویژه توسط اینکاها به اشراف داده شد. نویسنده به کشف نسخه‌ای از این نوع بشقاب در مقبره‌ای اشاره می‌کند که از آن به عنوان نخبگان تعبیر می‌کند، در سکونتگاه واقع در واحه‌ای ساحلی در دره‌های غربی شیلی. همه آنچه گفته شد در رابطه با فرضیه ما در مورد تعامل جمعیت سانتیاگو دل استرو با اینکاها قابل تامل است، که احتمال ورود فرستادگان اینکاها به منطقه یا سرمایه گذاری روسای محلی را در نظر می گیرد. بر اساس تجزیه و تحلیل – در میان سایر شواهد – از نوع اشیاء فلزی یافت شده در منطقه، که در میان آنها مواردی که مربوط به سرمایه گذاری و لباس مردان و زنان برجسته است، غالب است. با این حال، نمی‌توانیم در نظر نگیریم که، اگرچه اندازه، موادی که از آن تشکیل شده است، و شکل دایره‌ای نمونه ما در واقع با توصیف مشخص شده مطابقت دارد، قطعه مورد مطالعه دارای دو سوراخ در امتداد لبه است، در حالی که آن‌ها در نظر گرفته شده دارای یک سوراخ مرکزی واحد است که برای اتصال آنها کلاه ایمنی استفاده می شود.

اندازه کوچک قطعه در ساخت پلاک فلزی فوری (به دلیل یکپارچگی کم)، اضافه شدن به عدم وجود لبه‌ها در ساخت بج سینه (لبه‌ها) و انتهای آن یا هر نوع عنصر غیر ساختاری (مثلاً درز) باعث می‌شود که ما از ابعاد اصلی آن و همچنین پیوند قطعه جلوگیری کنیم. با مورفولوژی خاص (نوع لباس یا قطعه) یا عملکرد؛ بنابراین فقط می توان آن را -به طور کلی- به عنوان یک تکه پارچه توصیف کرد. مطالعه تکنومورفولوژیکی وی بر اساس مشاهده (ماکروسکوپی، با چشم غیرمسلح و بزرگنمایی با استفاده از ذره بین دوچشمی استریوسکوپی 50 برابر) از قطعه نساجی مورد نظر، به منظور ثبت یک سری ویژگی ها و متغیرهای رسمی و فنی، بود. که ما آن را برای توصیف و توصیف آن مرتبط می دانیم.

پلاک فلزی

5- تعیین طبقه بندی الیاف نساجی مشکلی را که قبلاً در مورد کشت احتمالی و/یا استفاده از پنبه به عنوان ماده خام در منطقه در دوران پیش از اسپانیایی و پیامدهای مختلفی که از آن ناشی می شود، به بحث می کشاند. از این رویکرد، همانطور که بعدا خواهیم دید.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟