Scroll Top

ساخت بج سینه برنجی | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی

بج سینه

ساخت بج در تهران و سراسر ایران

برای ساخت بج سینه برنجی ابتدا باید طرح مورد نظر را روی کاغذ برداری کنید و سپس طرح را روی برگه برنجی (یا برنزی) منتقل کنید. برای این کار می‌توانید از روش‌هایی مانند چاپ طرح با کاغذ کپی یا استفاده از پروژکتور استفاده کنید.

سپس با استفاده از ابزارهای مختلفی مانند فرز، ماتریس، خرطومی و چاقوی برش، قطعات برنجی را به اندازه و شکل مورد نظر برش می‌دهیم. پس از برش قطعات برنجی، باید آن‌ها را با یکدیگر یا با پین‌های مناسب به هم بچسبانید و نهایتاً سیم پین یا شوید‌های مناسبی را برای اتصال بج سینه به لباس انتخاب کنید.

در نهایت، می‌توانید بج سینه برنجی را با استفاده از روش‌های مختلفی مانند خشک کردن، تلمبه زدن و چرم دادن، به شکل نهایی خود درآورید.

برای ساخت بج سینه برنجی بهتر است از متخصصان و کارگاه‌های تخصصی در این زمینه استفاده کنید تا بهترین نتیجه را با دقت و کیفیت بالا بدست آورید.

کارگاه پلاک ساز با توجه به سابقه زیاد در حوزه ساخت بج سینه برنجی در تهران ، اکنون توانسته است تا گستره فعالیت خود را افزایش دهد و خدمات خود را در سراسر با افتخار و با بالاترین کیفیت ارائه کند.

پلاک فلزی

عیب های سطحی رایج فولاد و استیل زنگ نزن ساخت بج سینه برنجی در تهران

به دلیل صخیم شدن لایه بی رنگ اکسیدی ، فولاد زنگ نزدن دچار تغییر رنگ می شود که این عمل در اثر حرارت دادن فولاد زنگ نزن رخ می دهد.
بر اثر حرارت دادن فولاد زنگ نزن بر اثر حرارت رنگ های مختلفی از رنگ زرد تا رنگ آبی پدیدار می شود که این تغییر رنگ معمولاً در محل جوشکاری اتفاق میفتند. گازهای محافظی وجود دارد که از این تغییر رنگ جلوگیری می کند ولی سرعت جوش کاری نیز تو تغییر رنگ فولاد مؤثر است.

زمانی که فولاد را حرارت می دهیم ، به دلیل آن که در فولاد کروم وجود دارد بلافاصله کروم اکسید می شود و به نزدیکی سطح قطعه حرکت می کند که موجب کاهش مقاومت به خوردگی فولاد زنگ نزن خواهد شد. پس از اتمام کار باید سطح فلز را که روی آن کروم جمع شده است را تمیز کنیم .

معمولاً برای ساخت پلاک فلزی و بج سینه سفارشی سطح پلیت و یا صفحه فلزی باید عاری از هر گونه ناخالصی و یا آلودگی باشد چرا که هر گونه آلودگی در سطح باعث می شود تا اسید به درستی فلز را نخورد و باعث ایجاد خلل و فرج در کار شود .

صفح پلیت را از لبه گیری با کاغذ خشک کن نگهدارید و سطح ماده عایق را با شمع دود می دهیم.شعله باید زبانه بکشد در عین حال پیوسته در حال در سراسر پلیت حرکت کند. از سوختن ماده عایق جلوگیری می کند. اگر شعله در یک مکان ثابت نگه داشته شود ماده عایق به راحتی خواهد سوخت. همچنین نباید اجازه داد که فتیله با زمینه تماس داشته باشد. در طی این مراحل ماده عایق باید به طور درخشان برق بزند اما اگر بسوزد تاول زده و کدر می شد.

شمع مومی : هفت یا ده شمع مومی را با هم بپیچانید تا یک شعله واحد به دست آورید . شمع ها را با آب گرم ، گرم کنید به طوری مه آنها نرم شوند و نشکنندو به یکدیگر بچسبند.

لازم است که پلیت به طور صحیح دود داده شود  ولی در هر حال موقع سرد شدن، ماده عایق مات خواهد شد. همچنین باید از چکیده شدن موم به داخل منبع حرارت ( هیتر) جلوگیری کرد. اگر بعد از دودو دادن سطح پلیت کم رنگ بود باید دوباره آن را گرم کرد به طوری که موم، دوده را جذب کند اگر کربن به قدر کافی جذب نشد هنگامی که ماده عایق سرد شد آن را پاک نمایید. پلیت بزرگ کمی مشکل ایجاد می کند ولی این اشکال به آسانی حل می شود. یک لبه از پلیت به وسیله نوار باریکی از چوب که محکم به دیواره متصل شده نگه داشته می شود. این قطعه چوب به لولا متصل شده است.

بهتر است که برای ساخت بج سینه برنجی پلیت را به ملایمت و به صورت مایل کنار دیواره یا جعبه قرار دهید و از نشستن غبار بر روی سطح آن جلوگیری کنید.

وارنیش پشت و لبه ها

پشت و لبه پلیت برای محافظت از اسید باید ماده عایق زده شود. هنگامی که پلیت که هنوز گرم است این کار بهتر انجام می گیرد و به سریع تر خشک شدن پلیت کمک می کند.

برای به کار بردن ماده عایق از قلم مو استفاده کنید و به سطح ماده عایق زده شده دست نزنید و یا اجازه ندهید که ماده عایق روی آن قرار بگیرد.

طراحی روی پلیت

مواد لازم برای طراحی : قلم های اچینگ ، کاغذ رسم ، کاغذ کابن و ماده عایق مرحله توقف.

طراحی روی پلیت همانند طراحی با مداد بر روی کاغذ نیست. باید به فعالیت اسید نیز توجه شود. اسید قسمتهایی از بج تبلیغاتی پلیت را که عایق آن از بین رفته باشد مورد حمله قرار خواهد داد.

چه قلم هایی برای کار اچینگ مناسب است

برای انجام قیمت ساخت بج سینه برنجی در تهران و ساخت یک قلمو اچینگ را می توان فقط با استفاده از یک سوزن معمولی در داخل یک چوب پنبه ساخت. اگرچه قلم های خانگی آماده، بسیار سبک هستند ولی با مصنوعات سنگین خودشان برابری می کنند. قلم نباید بیش از حد تیز باشد در این صورت در مرحله حکاکی موم، فلز را خواهد تراشید . قلم را مانند یک مداد بگیرید و به داخل ماده عایق بکشید.

قلم های اچکاری : با ضخامت 1 پوینت و هاسور زن ، 2 پوینت ، 3 پوینت درجه دار و قابل تنظیم از انواع این قلم ها است.

باید دقت داشت که با فشار بیش از اندازه کار نکنید که در این صورت ، خط ناهموار و دارای موج می شود.

نحوه انتقال طرح بر روی پلیت

طراحی ابتدایی روی کاغذ به جایگیری طرح روی پلیت کمک خواهد کرد.
هر گاه طراحی به صورت مقدماتی روی پلیت انجام گیرد یکی از روش های زیر مفید خواهد بود.
یک ترسیم روی کاغذ را به طرف زیر گرفته روی عایق پلیت قرار دهید و سپس آن را از میان پرس عبور دهید.

یک خاکستری کمرنگ روی ماده عایق چاپ می شود که می توان خطوط را با یک قلم عمیق کرد. استفاده از این روش همان روش چاپ معکوس خواهد بود و اگر در طرح نوشته ای باشد، موضوع اهمیت دارد.

به هر حال باقی مانده کار باید به حالت وارونه ( بر عکس) انجام شود و تمام جزئیات گم شده روی پلیت باید به وسیله یک آینه پیدا شود.

غیر از کشیدن طرح روی ماده عایق که به صورت بر گردان طرح اصلی انجام می شود ( روش چاپ معکوس ) میان پلیت و طرح یک کاغذ کاربن قرار دهید و با یک قلم کند روی خطوط بکشید.

طرحی که مناسب برای انتقال روی پلیت و دارای اندازه متفاوت از آن است باید اندازه آن متناس با پلیت شود. همه مربع مستطیل با دو جهت فرضی مجاور در طول و با یک قطر در طول با یکدیگر نسبت داد.

تکه ای کاغذ رسم به اندازه پلیت تهیه کنید به طوری که طرح را روی رسم به اندازه پلیت هماهنگ کنید. حالا طرح می تواند به وسیله یکی از روش هایی که در بالا شرح داده شد روی پلیت منتقل شود.

اشکالاتی که ممکن است در کار با ماده عایق در مرحله توقف پیش بیاد:

این نوع ماده عایق سریع خشک می شود و در برابر اسید مقاوم است اگر روی قسمت هایی که با این ماده عایق پوشانده ایم طراحی کنیم ممکن است ماده عایق ترک بر دارد.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟