Scroll Top

نشان فوری | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی |گروه پلاک ساز|

نشان سینه

ساخت نشان فوری فلزی

نشان تبلیغاتی فوری به نوعی نشان سینه تبلیغاتی سریع‌تر تولید می‌شود. در این نوع نشان سینه، از روش‌های ساخت سریع استفاده می‌شود که برای کاهش زمان تولید بسیار موثر است. برای مثال، در این نوع نشان سینه، از ماشین‌آلات CNC برای برش سریع و دقیق قطعات استفاده می‌شود و نیاز به استفاده از قالب‌های ساخت تزریق برای ریختن قطعات نیست. به همین دلیل، نشان سینه تبلیغاتی فوری در کمترین زمان ممکن تولید می‌شود که این مزیت را برای تبلیغ‌دهندگان فراهم می‌کند که به سرعت نیاز به نشان سینه تبلیغاتی خود را برطرف کنند.با استفاده از روش‌های ساخت فوری، تولید کنندگان نشان سینه تبلیغاتی می‌توانند برای مشتریانشان در کمترین زمان ممکن نشان سینه تبلیغاتی را تولید کنند. برای مثال، اگر مشتری در مورد شرکتی که در آینده نزدیک رویدادی دارد و نیاز به نشان سینه دارد، اما زمان کمی برای تولید و تحویل دادن دارد، نشان سینه فوری به عنوان گزینه‌ای مناسب برای او خواهد بود.

از دیگر مزیت‌های نشان سینه فوری می‌توان به کاهش هزینه‌های تولید اشاره کرد. با استفاده از روش‌های ساخت سریع، نیاز به قالب‌های ساخت تزریق یا روش‌های سنتی ساخت قطعات کاهش پیدا می‌کند و موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های تولید می‌شود.

در کل، نشان سینه فوری یک راه حل سریع و ارزان برای تولید نشان سینه تبلیغاتی است که به تبلیغ‌دهندگان کمک می‌کند تا به سرعت نیاز خود را برآورده کنند.

بج سینه تبلیغاتی یا بج پین تبلیغاتی، یک نوع نشان فوری سینه است که به منظور تبلیغات و تبدیل شدن به یک وسیله تبلیغاتی برای شرکت ها، سازمان ها و برندهای تجاری ساخته می شود. این نشان سینه به صورت کوچک و قابل حمل است و در محیط های مختلف مانند کنفرانس ها، نمایشگاه ها، رویدادهای تبلیغاتی، جشن ها و مراسم های مختلف استفاده می شود.

برای ساخت بج سینه تبلیغاتی، ابتدا طرح مورد نظر با نرم افزارهای طراحی گرافیکی مانند Adobe Illustrator یا CorelDRAW طراحی می شود. سپس، طرح روی یک ورق فلزی نقش بندی شده و با استفاده از ابزارهای قالب گیری و برش، شکل نهایی بج سینه تبلیغاتی برش می خورد.

سپس، برای رنگ آمیزی و طبقه بندی بج سینه، از روش های مختلفی مانند چاپ فلزی، چاپ تمبر، افکت های گرم و سرد، چاپ سیلک و چاپ دیجیتال استفاده می شود. هر روش دارای ویژگی ها و مزایای خاص خود است.

بعد از رنگ آمیزی و طبقه بندی، برای نصب بج سینه تبلیغاتی بر روی پوشاک، از قفل های مختلفی مانند کلیپسی، پین، مگنت و دکمه استفاده می شود.

در کل، ساخت بج سینه تبلیغاتی یک فرآیند تخصصی است که نیازمند دانش فنی، تجهیزات مدرن و نیروی انسانی ماهر است

قبل از مراحل بعدی ساخت طرح برای نشان فلزی و برای آماده سازی سنگ برای ساخت نشان فوری ، باید باقیمانده مرکب را با تربانتین پاک کرد و با آب شست و شو داد. در ادامه این روند ، چاپگران سنگ را همچنان خیس نگه می دارند و با بهره گیری از شن مخصوص سایش که با دستگاه تولید باد ، شن را از درون مخزن خود روی سنگ پرتاب می کند، مانند سند بلاست شماره 80 و یا پاشیدن و پخش کردن پودر کابراندوم روی سنگ که نوعی سنگ سنباده محسوب می شود و از ترکیب متبلوری از کربن و سیلیس به وجود می آید و به آن کاربید سیلیکون نیز می گویند آن را برای طراحی خود آماده می سازد . این عمل باید با استفاده از سیلیکون غلیظ تر آغاز و به مرور از میزان آن کاسته شود و آن را با سیلیکون رقیق تر به پایان برد تا سطح مورد نظر به دست آید. همچنین ، به کارگیری این مواد به حد زیاد یا و یا بالعکس به مقدار کم سبب به وجود آمدن اشکالاتی همچون خراش های بی جهت روی سنگ بج سینه و یا بی تأثیر بودن آن می شود و نتیجه دلخواه را نمی دهد.
برای ساییدن و صاف کردن سطح سنگ ، می توان از دو قالب سنگی نیز بهره گرفت  برای این منظور ، سنگ ها روی هم قرار می دهیم ( یکی را در زیر و دیگری را در رو ) و با چرخاندن سنگ بالایی به سمت چپ و راست ( به صورت افقی ) اقدام به پاک کردن طرح روی سنگ می کنیم ، چه سنگ در زیر قرار گرفته باشد و چه روی آن ، برای این کار ، اگر سنگ های نشان سینه زیر و رو در اندازه ای یکسان به کار آید ، عمل سایش به نتیجه بهتری می رسد ، اگر سنگ رویی نسبت به سنگ زیرین کوچکتر باشد و قادر به پوشاندن کل سطح سنگ نشان فوری نباشد ، به دست آوردن سطحی کاملاً صاف و یکنواخت مشکل می شود و نیاز به دقت بیشتری هست . باید توجه داشت که گوشه و کناره های سنگ مورد نظر با سوهان و سپس با سنباده نرم کاملاً گرد شود، زیرا زمانی که از غلتک برای رنگ گذاری استفاده می شود ، نه تنها غلتک آغشته به رنگ بر اثر وجود برجستگی های ناخواسته آسیب می بیند ، بلکه تجمع رنگ های اضافی در فرورفتگی های کناره سنگ ، نمونه های چاپی را خراب می کند.
پس از آماده سازی سنگ به عنوان یک ماتریس و یا سوپر ، قبل از گرفتن نخستین تیراژ، باید توجه داشت که اتفاقات غیر منتظره و یا گرد و غبار کارگاه و یا گرده و گرد و غبار خود سنگ در حین آماده سازی آن و یا سنگ های همکاران که در کنار ما مشغول آماده سازی هستند به روی سطح سنگ ننشیند ، چرا که در شکل گیری تیراژ باعث لکه های ناخواسته می شود . اگر چاپگران با چنین اشکالاتی رو به رو شوند ، باید سطح سنگ را با محلول ترکیبی 5 سی سی اسید استیک 99.5 درصد و 200 سی سی آب پاک کنند و آن را با یک قطعه اسفنج کاملاً تمیز شست و شوی دهند و به طور کامل خشک کنند و طرح را روی آن بیندازند ، اما اگر بخواهند از سنگ پلاک فلزی آماده شده چند روز دیگر استفاده کنند ، باید آن را با یک ورق کاغذ کاملاً تمیز و ضخیم بپوشانند و با چسب لبه های آن را به دور سنگ متصل کنند تا از غبار و آلودگی مصون بماند و قابل استفاده مجدد باشد.

نشان سینه

به کارگیری مواد و محلول های اسیدی و غیر اسیدی در لیتوگرافی

برای به کارگیری مواد و محلول های مورد نیاز در شیوه لیتوگرافی ، هنرمندان چاپگر از محلول های اسیدی و غیر اسیدی بهره می گیرند و برای آماده سازی ماتریس ( سنگ مخصوص لیتو گرافی ) از ترکیب صمغ عربی و آب و اسید نیتریک استفاده می کنند . در واقع این محلول نه تنها تثبیت کننده طراحی نشان فوری و بخش هایی از سنگ است که باید خالی بمانند تا مرکب چاپ اتیکت لباس آن سطوح را اشغال نکند ، بلکه باعث می شود سطح سنگ طراحی شده و یا به دیگر سخن مرکب خورده دور از تأثیرات هوا و رطوبت باقی بماند.
در شکل گیری لیتوگرافی با مداد ، با زغال و با مرکب ، در شرایط استاندارد ، تقریباً مقدار مصرف مواد لازم به این ترتیب مورد استفاده قرار می گیرد :

      • لیتوگرافی و روش ساخت نشان سینه با مدادها : اگر سنگ حدود 22*18 سانتی متر باشد ، اسید نیتریک تصفیه شده 69 درصد ، 3 تا 4 قطره ، با قطره چکان ، صمغ عربی به مقدار یک اونس که معادل 28 تا 32 گرم در هر اونس است و آب به مقداری که محلول به دست آمده نه خیلی غلیظ و نه خیلی رقیق شود.
      • لیتوگرافی که با زغال طراحی می شود : اسید نیتریک تصفیه شده 69 درصد ، 4 تا 6 قطره با قطره چکان مورد استفاده قرار گیرد ، صمغ عربی به مقدار 2 تا 3 اونس که معادل 28 تا 32 گرم در هر اونس است ، آب نیز به مقداری که نه خیلی رقیق و نه خیلی غلیظ باشد.
      • لیتوگرافی با مرکب اسید نیتریک تصفیه شده 69 درصد ، 6 قطره با قطره چکان ، صمغ عربی 3 اونس که معادل 28 تا 32 گرم در هر اونس است ، آب به مقداری که نه خیلی رقیق باشد و نه خیلی غلیظ باشد.

نخستین مرحله : آماده سازی سنگ و تیزاب کاری نشان فوری

بعد از اجرای طرح مورد نظر روی سنگ مخصوص لیتوگرافی نشان سینه فلزی ، پودر تالک را به طور یکنواخت روی سنگ می ریزیم تا گرد و غبار ایجاد شده از روی آن زدوده شود . سپس با یک قلموی نسبتاً پهن ، محلولی را که آماده ساخته ایم روی آن می کشیم تا تمامی نقاط سنگ را در بر گیرد و به مرور خشک شود. زمانی که محلول مورد استفاده روی سنگ کاملاً خشک شد که متناسب با مقدار محلول کشیده شده معمولاً بین 12 تا 24 ساعت به طول خواهد انجامید و پس از اطمینان در صورتی که بخواهیم زمان کمتری صرف خشک شدن شود ، از نظز وسایلی چون بادبزن و یا سشوار برقی استفاده می کنیم.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟