Scroll Top

تولید بج سینه سفارشی | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی

بج سینه

روش طراحی و تولید انواع بج سینه سفارشی

تولید بج سینه سفارشی معمولاً از طریق یک فرآیند سفارشی‌سازی انجام می‌شود. در این فرآیند، مشتری با تولیدکننده یا تولیدکنندگان بج سینه تماس می‌گیرد و جزئیات سفارش خود را مشخص می‌کند. مراحل اصلی تولید بج سینه سفارشی ممکن است عبارت باشد از:

  1. طراحی: در ابتدا، مشتری می‌تواند طرح و طراحی خود را برای بج سینه مورد نظر ارائه کند. این طراحی می‌تواند شامل لوگو، نام شرکت یا سازمان، شعار، شکل‌ها و الگوها، رنگ‌ها و سایر جزئیات مورد نظر باشد.
  2. انتخاب مواد: مشتری می‌تواند جنس بج سینه را انتخاب کند. این می‌تواند از جمله فلزات مختلف مانند استیل، آلومینیوم، برنج و … باشد.
  3. برش و خم کاری: پس از طراحی و انتخاب مواد، مرحله برش و خم کاری بج سینه سفارشی انجام می‌شود. این مرحله شامل برش شدن قطعات مورد نیاز براساس طراحی، خم شدن برای دادن شکل مورد نظر به بج سینه و جزئیات دیگر است.
  4. پوشش دهی و رنگ آمیزی: پس از برش و خم کاری، بج سینه ممکن است به پوشش دهی و رنگ آمیزی نیاز داشته باشد. این مرحله شامل پوشش دادن سطح بج سینه با پوشش‌های مختلف مانند رنگ‌های پوشش، رنگ آمیزی و تزئینات مورد نظر است.
  5. نصب اتصالات و لوازم جانبی: برخی از بج سینه‌ها نیاز به اتصالات و لوازم جانبی مانند سوزن

در اچینگ تولید بج سینه سفارشی برجسته علاوه پلیت روی سطوحی غیر از کاغذ هم نتایج خوبی به دست می‌آید . سطوحی مثل فویل آلومینیوم ، پلاستیک ، لاستیک ، فلز ، روکش چوبی و چرم و مواردی از این قبیل ، هر یک از این سطوح ، ویژگی‌های خاص خود را دارد و نتایج جالب و متنوعی در مرحله چاپ و مرحله ترکیب خواهند داد.

سفر به شرق

این اچینگ شامل چهر عدد پلیت جداگانه از جنس روی است که قسمت بزرگ وسط آن دو پلیت ساخت بج سینه سفارشی جداگانه تشکیل شده است که با هم در زیر اره برش داده می‌شوند و بین آن دو یک تکه مقوای نازک قرار می‌دهیم تا آسیب نبینند. تمام چهار پلیت پس از برش، سوهان کاری و پرداخت شده‌اند. ماده عایق به کار رفته، ماده عایق جامد و آکواتینت می‌باشد و اسید مورد استفاده محلول قوی اسیدنیتریک است ، این پلیت‌ها چندین ساعت در اسید خورده شده‌اند.
قسمت بزرگ که در وسط قرار دارد، برای ایجاد رنگهای مجزا، از دوپلیت ساخته شده است که هر دو پلیت کنگره‌دار شده و در اسید به طور عمیق خورده شده‌اند.
هر دو رش حکاکی با ابزار اچینگ و برجسته کاری در آن به کار رفته، رنگهای این قسمت به این ترتیب است که پلیت اول اختصاص به نواحی زرد و سبز دارد و در پلیت دوم که دقیقاً شبیه پلیت اول است نواحی خورده شده و حکاکی شده با قرمز و سیاه مرکب زده شده‌اند و رنگ‌های دیگر با غلتک روی برجستگی کشیده شده‌اند.
پلیت کوچک بالای طرح با یک سیاه مایل به خاکستری مرکب زده شده و در این سیاه از ترکیب سفید و آبی و سیاه به دست آمده است. پلیت کوچک پایین طرح ابتدا با مرکب سیاه اچینگ، مرکب زنی شده و بعد رنگهای دیگر روی آن غلتک شده است. برای اینکه قسمت‌های دیگر پلیت از مرکبی شدن حفظ شوند باید آن قسمت‌ها را با روزنامه یا کاغذ پوشاند. از آنجا که پلیت قیمت-بج-سینه بزرگ وسط متشکل از دو پلیت یکسان است و یکی پس از دیگری چاپ می‌شود باید طوری کار چاپ را انجام داد که مشکلی پیش نیاید. به این صورت در ابتدا کاغذ اچینگ را روی دستگاه پرس می‌گذاریم و اولین پلیت بزرگ را در موقعیت مناسب برای چاپ روی کاغذ قرار می‌دهیم و بعد مرز آن را کم رنگ می‌کنیم و با مداد علامت گذاری می‌کنیم وقتی اولین پلیت چاپ می‌شود آن را برداشته و پلیت دوم را دقیقاً روی خطوط علامت می‌گذاریم همچنین آن دو پلیت کوچک بالا و پایین طرح را هم روی کاغذ در وضعیت مناسب خودشان می‌گذاریم و هر سه پلیت  تولید بج سینه سفارشی را با هم زیر پرس می‌فرستیم.

بج سینه

ستون متوالی شماره 3

  • تمام سطح قرمز روی یک کاغذ اچینگ آلمانی انجام شده به این صورت که کل کاغذ مرکب قرمز با همان روش معمولی چاپ شده است سپس مراحل برجسته‌کاری و ایجاد فرم دلخواه از طریق تا زدن روی کاغذ چاپ شده، انجام شده است.
  • تصاویر چهارگوش روی پلیت‌های از جنس فلز روی اچینگ شده‌اند و روی همان زمینه قرمز بالا، چاپ شده اند و از مرکب آبی تیره برای چاپ استفاده شده است.
  • چاپها، برش خورده تا زده شده‌اند، روی آنها خط انداخته‌ایم و آنها را روی تکیه‌گاهی از مقوای آبی چسبانده‌ایم. ( مقوایی که رنگ آبی را روی آن غلتک کرده‌ایم)
  • تمام مرکب‌های این کار از نوع مرکب اچینگ ‌ای. پی. آی. هستند.

سپتامبر

این اچینگ در دو بخش جداگانه انجام شده است. یک قسمت مربوط به آسمان که متشکل از هفت عدد پلیت تولید بج سینه سفارشی از جنس فلز روی می‌باشد و دیگر قسمت پایین که شامل 23 پلیت است.
هر بخش در ابتدا به صورت مسلح ، چاپ شده سپس برش خورده به یکدیگر چسبانده شده اند و در آخر آنها را تا کرده خط انداخته و به صورت فرم مورد نظر در آورده آنها را با هم ترکیب کرده‌ایم. برای بخش آسمان از هر هفت پلیت مخصوص آن، نمونه چاپی گرفته شده سپس برجسته شده‌اند و به این صورت که پودر رزین الک شده روی آن بخش‌ها پاشیده شده و ذوب شده است.
برای درست کردن شکل ابرها در آسمان روی تمام پلیت‌های مربوط به آسمان یک پارچه نخی کشیده‌ایم و بعد در جاهایی این پارچه را پاره کرده‌ایم تا فضاهایی شبیه ابر ایجاد کنیم. روی این فضاها ماده عایق مقاوم در برابر اسید اسپری می‌کنیم تا لایه ای جامد و مقاوم روی پلیت بنشیند، وقتی این لایه خشک شد پارچه را از روی پلیت ها بر می‌داریم و عمل آکوانتیت را روی آن پیاده می‌کنیم. در بخش دوم طرح (طراحی اشکال و نقوش ) ابتدا سطح هر 23 پلیت را با قیر مایع آغشته می‌کنیم بعد از خشک شدن قیر با قلم‌های اچینگ روی آنها طراحی می‌کنیم.
تمام این 30 پلیت را در اسید نیتریک قوی که متشکل از 6 قسمت آب و یک قسمت اسیدنیتریک است می‌گذاریم تا 2 ساعت بماند و خورده شود. به این صورت که محلول اسید را در سینی بزرگ اچینگ ریخته و پلیت تولید بج سینه در تهران را در چند لایه روی هم در سینی قرار می‌دهیم و بین پلیت‌ تولید بج سینه سفارشی را تکه‌های نازک چوبی می‌گذاریم.
از آنجا که بودن این همه پلیت در اسید در طی واکنش، گرمای زیادی به وجود خواهد آورد، باید گاهی قطعات خرد شده یخ به اسید اضافه کنیم تا اسید را خنک کرده و به تدریج محلول را رقیق‌تر کند. قسمتی هم که شامل آسمان و ابرهاست با این روش خورده شدن کامل شده است.
بخش دوم و پایین طرح کارهای بیشتری لازم دارد. در این مرحله هم از پودر آکواتینت استفاده می‌شود. در مورد خطوط راه راه که روی فیگورها و فضای زیر آسمان هستند قبل از گذاشتن پلیت‌ها داخل اسید آن قسمت را با نوار چسب‌هایی پوشانده‌ایم که در برابر اسید همچون یک ماده عایق عمل می‌کند.
آکواتینت این مرحله، تقریباً 2 ساعت در اسید می‌ماند، پلیت‌های مربوط به آسمان را مرکب زده با تنظیف خشک کرده و در پایان با دست روی آنها می کشیم و چاپ می‌کنیم. پلیت‌های بج سینه مربوط به بخش پایین طرح را برجسته کاری می‌کنیم و با مرکب سیاه اچینگ خطوط خورده شده را مرکب می‌زنیم.
فیگورهای سبز و ارغوانی رنگ و فضاهای بین قسمت آسمان و بخش پایین که راه راه هستند با نوار چسب پوشانده شده‌اند و مرکب نمی‌گیرند، پلیت را با کاغذ و پارچه خشک می‌کنیم تمام رنگ‌های لازم را با غلتک بر روی برجستگی‌ها می‌کشیم .

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟