Scroll Top

بج-سینه | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی

بج سینه

تصحیح و تغییر صفحه پلیت ساخت بج-سینه

بج-سینه تبلیغاتی یک نوع پلاک فلزی است که به صورت قابل حمل بر روی سینه یا لباس افراد قرار می‌گیرد و به عنوان یک وسیله تبلیغاتی و تشویقی برای تبلیغ کسب و کار، برند، یا رویدادها استفاده می‌شود. بج سینه تبلیغاتی معمولاً دارای یک پلاک کوچک فلزی است که بر روی آن لوگو، نام کسب و کار، شعار، اطلاعات تماس، یا هر نوع متن و تصویر دیگری قرار می‌گیرد. این پلاک فلزی می‌تواند از جنس استیل، آلومینیوم، برنج، برنز، و یا سایر مواد فلزی باشد و معمولاً دارای روکشی از رنگ، نقره‌ای، طلا، یا رنگ‌آمیزی دیگر است. بج سینه تبلیغاتی به عنوان یک وسیله کارآمد و جذاب برای تبلیغ، ترویج و شناساندن برند یا کسب و کار در رویدادها، نمایشگاه‌ها، کنفرانس‌ها، و یا تجمعات عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، بج سینه تبلیغاتی می‌تواند به عنوان یک هدیه تبلیغاتی یا جایزه برای مشتریان، کارکنان، یا هر گروه دیگری استفاده شود. بج سینه تبلیغاتی معمولاً در اندازه کوچک و پرتابل است و می‌تواند در انواع رنگ‌ها، طرح‌ها، و مواد مختلف در دسترس باشد. بج سینه تبلیغاتی یک ابزار کارآمد و موثر برای تبلیغات و ترویج کسب و کار و برند در محیط‌های مختلف است.

طرح سیاه قلم  روی بج-سینه همواره می تواند تغییر کند و حکاک نباید از اشتباه کردن بهراسد. در واقع او برای پیشبرد کار طرح روی پلیت ، گاه گاهی ناچار است بعضی از خوط را پاک کند . ابزار پرداخت و خط تراش ، ابزاری هستند که بیشترین استفاده را در جا به جا کردن خطوط اضافی دارند. اما به دلیل اینکه این اصلاحات ، لازمه کار در این مقطع هستند کاربرد این ابزار در جهت مثبت است. آنها رنگمایه ها را روشن می کنند و کیفیت طراحی را تغییر می دهند. چون مرکب در شیارها و سطوح ناهموار پلیت می ماند، یک سطح صاف هر قدر هم که پایین تر از تراز پلیت باشد به ناچار مرکب را در خود نگه نمی دارد. این نکته ای است که چگونگی به کارگیری ابزار پرداخت و ابزار خط تراش برای تولید مارک فلزی ، به آن بستگی دارد.
تمیز کردن و نگداری ، بعد از گرفتن نمونه چاپی سطح پلیت را با یک دستمال آغشته به الکل سفید پاک کنید. طریقه محافظت پلیت به این صورت است که پلیت را از سمت رو ، بر کاغذ پوستی بگذارید و بسته بندی کنید. مرکب اضافی را در بطری شیشه ای ریخته و روی آن را با آب بپوشانید و درب بطری را ببندید.
این کار با استفاده از قلم خراش و قلم حکاکی  سفارش بج کت انجام شده است.مسلماً این نمونه نشان دهنده بالاترین موفقیت در به کار گیری این دو وسیله است.
سوزن به کار گرفته شده حکاکی طرح در مطالعات مقدماتی که برای این پلیت انجام شده است بدست نیامده بنابر این می توان گفت که طرح بر روی بج-سینه به طور مستقیم روی پلیت پیاده شده است.

خراشیدگی ها و خطوط کم خورده شده را اصلاح کنید

در مورد سطوحی مانند پلاک فلزی که به حد کافی در اسید خورده نشده اند و قدرت نگهداری مرکب را ندارند با ابزار پرداخت و خط تراش ، روی این سطوح کار کنیدو خط ها و رنگ مایه ها را تغییر بدهید.
وسایل مورد نیاز : خط تراش، ابزار پرداخت،روغن ماشین، زغال، پودر سنگ معدنی ، کاغذ سنباده، چکش سر گرد، کاغذ خشک کن، پرگار قطرنما.

وسایل لازم برای تصحیح و تغییر پلیت صفحه ساخت بج سینه : برازو ، نفت ، ابزار ساییدن از قبیل پلاستیک، کائوچو و رزین. خط تراش ، ابزار پرداخت ، روغن ماشین ، اسنک استون، زغال ، پاستل گچی و روغنی

بج سینه

ابزار پرداخت

ابزار پرداخت را با قدرت در تمام جهات طرح به کار برید به طوری که مرکب را نگه ندارد. ابزار را در عرض طرح با استفاده از روغن ماشین به جلو و عقب بکشید. جهت پرداخت کاری باید بارها عوض شود تا خطوط ناپدید شود.

خط تراش

خط تراش خطوط عمیق و فضاهای گود شده و نامحدودی را که باید تراشیده شود تغییر می دهد. خط تراش را به طور افقی بین انگشتان و شست نگدارید و آن را در عرض خطوط بکشید به گونه ای که در هر حرکت براده فلز به وجود آید. جهت خط تراش را تغییر دهید تا نشانه ای باقی نماند، سپس آثار به جا مانده از آن را به وسیله ابزار پرداخت محو کنید . در فضاهای وسیع تر خطوط اضافی به وسیله اسید بر طرف می شود و خط تراش با اسنک استون و آب از بین می رود. اسنک استون سنگی نرم است که مانند کائوچوی هندی برای از بین بردن خراشیدگی ها و خطوط اضافی به کار می رود، آثار به جا مانده از اسنک استون را با زغال چوب از بین می برند. پرداخت پلیت باید با کی روغن پرداخت کاری انجام شود. خراش دادن و حکاکی پلیت بج-سینه با هر حرکت قلم بر روی پلیت ، مقداری براده مس ایجاد می شود. واضح است مقدار اسنک استون با زغال چوبی که مورد استفاده قرار می گیرد بستگی به سطحی دارد که روی آن کار می کنیم. هر دوی آن ها مانند یک گوه عمل می کنند و نباید هیچ بی نظمی یا لبه تیزی داشته باشند که باعث خراشیده شدن سطح پلیت می شود. از تکان های ناگهانی اجتناب کنید، این عمل را با پافشاری و مهارت انجام دهید تا سطحی صاف ایجاد شود . وقتی از اسنک استون استفاده می کنید پیوسته آن را در آب غوطه ور کنید در غیر این صورت سطح آن صیقلی و غیر قابل برش خواهد شد. زغال چوب را نیز به همین روش برای از بین بردن آثار به جا مانده از اسنک استون ، استفاده کنید. زغال به کار رفته با روغن برش راحت تری نسبت به زغال چوب به کار رفته با آب می دهد و می تواند برای از بین بردن هر اثر باقی مانده به کار رود. مقداری پودر سنگ معدنی صاف را با کمی آب و یک دستمال روی پلیت  بج سینه بمالید و آن را بسایید تا سطحی صیقلی و پرداخت شده به دست آید. این روش به جای برازو نیز به کار می رود . برازو را با دستمال مالش دهید در نتیجه فضایی صیقلی خواهید یافت برازو همچنین لکه ها را هم از بین می برد. با اینکه پر کردن قسمتهای خورده شده پلیت وقت زیادی می گیرد، در مورد سطوح کوچک می توان به وسیله مخلوطی از نمک و اسید استیک این قسمتها را به طور کامل از بین برد.

چکش کاری به منظور مسطح کردن گودی ها

گاهی ممکن است که مرکب در یک تو رفتگی بوجود آمده از مراحل عملیات جمع شود و لازم خواهد بود که سطح پلیت از پشت زیر فشار قرار گیرد . با یک پرگار برابر این سطح را در پشت پلیت مشخص کنید و سطح پلیت را روی یک سطح سخت قرار دهید و به آهستگی به محل آن به وسیله چکش مخصوص این کار ضربه بزنید . با یک چکش سر گرد معمولی این کار را می توان به خوبی انجام داد. به خاطر داشته باشید که چند برگ کاغذ یا زیر دستی زیر پلیت بج-سینه badge بگذارید و آن را از معیوب شدن محافظت کنید.
وقتی سطح پلیت تقریباً یکنواخت شد آن را با ذغال چوب و روغن همسطح کنید . راه دیگری این است که تکه ای از کاغذ خشک کن را به پشت پلیت بچسبانید و آن را در میان دستگاه پرس قرار دهید. اگر کار بیشتری لازم است یک پلیت جدید تهیه کنید در غیر اینصورت چنانچه مقدور است از همان پلیت قدیمی استفاده کنید.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟