Scroll Top

تولید کننده بج سینه | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی

بج سینه

تولیدی نشان تبلیغاتی

تولید کننده بج سینه به عنوان یک تبلیغاتی کوچک و جمع و جور برای تبلیغ کسب و کارها و سازمان‌ها استفاده می‌شود. بج سینه یک نوع از لوازم تبلیغاتی است که اغلب از جنس فلزی مانند برنج، استیل، آلومینیوم و یا آهن تولید می‌شود. بج سینه‌ها می‌توانند در ابعاد و طرح‌های مختلف باشند و معمولاً به صورت سفارشی تولید می‌شوند تا با نیازها و طرح‌های مخصوص کسب و کارها و سازمان‌ها هماهنگ شوند.

تولید بج سینه عموماً شامل مراحل زیر است:

  1. طراحی: ابتدا طرح مورد نظر برای بج سینه توسط طراح گرافیک یا طراح محصول به صورت دیجیتال یا دستی طراحی می‌شود. این طرح ممکن است شامل لوگو، نام کسب و کار یا سازمان، شعار، شکل هندسی، و یا هر نوع اطلاعات و تصویر دیگری باشد.
  2. انتخاب جنس: بر اساس نوع بج سینه مورد نظر، جنس مناسب انتخاب می‌شود. بعضی از بج سینه‌ها از فلزات مانند برنج، استیل، آلومینیوم و یا آهن تولید می‌شوند.
  3. برش و اشکال‌دهی: پس از انتخاب جنس، بج سینه‌ها به اندازه و شکل مورد نظر برش و اشکال داده می‌شوند. این شامل برش بج سینه از ورق فلزی و همچنین ایجاد اشکال‌های لازم می‌شود.
  4. تمیزکاری و آماده‌سازی سطح: سپس سطح بج سینه تمیز می‌شود و برای آماده‌سازی برای مراحل بعدی آماده می‌شود.

به طور کلی تغذیه ها در تولید کننده بج سینه از جهات مختلف تقسیم بندی می شوند که مهمترین آنها از نظر جریان مذاب و شیب دمایی اولیه ای است که توسط راهباره ها در قطعه و تغذیه ایجاد می شود.
به طور کلی حالت الف که در آن مذاب از تغذیه به قطعه وارد می شود را تغذیه گرم و حالت ب را تغذیه سرد می نامند . به عبارت دیگر ، تغذیه گرم در مواردی است که مذاب از راهباره وارد تغذیه و از آن وارد قطعه می شود و بدین ترتیب بلافاصله پس از بارریزی ، گرمترین مذاب در تغذیه قرار دارد ، به طوری که در تغذیه سرد ، مذاب پس از عبور از قطعه به تغذیه می رسد.

بج سینه

هنگامی که راهباره و تغذیه دارای توزیع حرارتی مطلوب باشند ، یک منبع تغذیه با حداقل اندازه ، حجمی ، می تواند واقع شود و این در زمانی است که مذاب قبل ورود به محفظه قالب تغذیه شود ، در حالی که در استفاده از تغذیه سرد ، عموماً منبع بزرگتری لازم است .

تعداد تغذیه

اثر قطعات صنعتی دارای شکل غیر یکنواخت با مقاطع متفاوت هستند که مقاطع ضخیم و نازک به آسانی از هم تشخیص داده می شوند. بدیهی است که در جریان پر کردن قالب و در دامنه انجماد ، شیب دمایی از قسمت ضخیم به طرف قسمت نازک جریان دارد. به طوری که انجماد جهت دار از قسمت نازک به ضخیم را می توان تغییر داد.
قسمت های نازک با مدول انجماد کوچکتر ، افت درجه حرارت و زمان انجماد سریعتر ، موجب قطع ارتباط قسمت های ضخیم و جریان مذاب بین آنها در دامنه انجماد می گردد و با قطع ارتباط بین قسمت های ضخیم بایستی برای هر قسمت ضخیم تغذیه ای جداگانه ، با مدول انجماد همان قسمت محاسبه و طراحی نمود .
در تمام قطعات تولیدی بج سینه ، به دلیل کاهش شیب دمایی و بسته شدن دهانه جبهه انجماد ممکن است تغذیه نتواند تمام قسمت مورد نظر را در برد خود داشته باشد. به عبارت دیگر با فاصله از عمل تغذیه ، شیب دمایی تغییر می کند و جریان مذاب از تغذیه به قطعه با مقاومت بلورهای جامد روبرو شده و جریان مذاب از تغذیه به قطعه کاهش یافته و بالاخره قطع می شود.
بنا به تعریف ، حداکثر فاصله ای را که یک تغذیه می تواند مذاب رسانی نماید و عوامل مؤثر بر آن نوع آلیاژ و شیب دمایی است . نفوذ گرمایی و قابلیت تبریدی قالب باعث می شود در قسمت های مجاور دیواره قالب عمل مذاب رسانی به خوبی انجام گیرد و قطعه در این مناطق سالم باشد. این پدیده را برد قالب می نامند.
برای صفحات فولادی برد تغذیه تا 5/4 و در میله ها 2 ، برای آلیاژهای با انجماد پوسته ای آلومینیوم برد تغذیه تا 10 و آلیاژهای خمیری آن تا 5 گزارش شده است. باید توجه کرد که هیچ یک از روابط خطی نبوده و با افزایش ضخامت نسبت برد تغذیه کاهش می یابد.

شکل و اندازه بج سینه

بر اساس توضیحاتی که داده شد :

  • زمان انجماد مذاب در تغذیه باید طولانی تر از زمان انجماد قطعه باشد.
  • حجم تغذیه در هیچ صورت نباید از مقدار محاسبه شده لازم کمتر باشد.

   با توجه به رابطه و محاسبه مدول حجمی ، معلوم می شود که شکل های کروی ( در حجم مساوی ) طولانی تر از سایر اشکال هندسی است.

تغذیه های کروی به دلیل اشکالات قالبگیری تولید کننده بج سینه و انجماد به سمت مرکز به ندرت به کار می روند ، از این رو شکل و حجم تغذیه در بسیاری از موارد استوانه ای است.
از نظر نسبت ابعاد ، هر چند با عدم احتساب سطوح زیری ( به دلیل حوضچه پای راهگاه ) و سطوح بالایی ( به دلیل استفاده از مواد عایق و یا ضد تشعشع ) ، ارتفاع تغذیه می تواند فاقد محدودیت باشد ، ولی بنا به دلایل استفاده حداکثر از ارتفاع مناسب از نظر اعمال فشار استفاده از مواد گرمازا ، شکل کشیدگی حوزه انقباضی ، برد تغذیه در جهات قائم ، ارتفاع قالب و همچنین راندمان ریختگی ، جنس ابعاد تغذیه عموماً در دامنه تغییر می کند که در اغلب موارد به کار می رود.

مبرد

مبرد ها موادی هستند با نفوذ گرمایی بسیار بالاتر نسبت به مواد قالب که :

الف ) با افزایش سرعت انجماد در دیواره یا موضعی که قرار گرفته اند. ب ) با ایجاد انجماد جهت دار از قطعه به تغذیه ج ) با تسریع در زمان انجماد قطعه د ) راندمان و برد تغذیه را افزایش می دهند.

نکته حائز اهمیت در تعریف مبرد ، افزایش موضعی سرعت انجماد نسبت به سایر قسمت های قالب است از این رو استفاده از یک قالب فلزی ( ریژه) نمی توان به عنوان مبرد استفاده کرد.

باید توجه داشت ، مبرد ها عملاً نمی توانند موجب تغذیه شوند زیرا به هر حال انقباض نهایی قطعه تولید کننده بج سینه وجود باید جبران شود. بردها عموماً از موادی نظیر مس ، فولاد ، گرافیت آلومینیوم انتخاب می شوند . مبرد ممکن است در داخل محفظه قالب و یا در دیواره آن به کار رود که در این حالت مبرد داخلی و یا مبرد خارجی نامیده می شوند.
مبردهای داخلی در داخل قطعه باقی مانده با آن یکپارچه می شوند و به همین دلیل از نظر ترکیب شیمیایی ، اندازه ، رطوبت و ناخالصی های سطحی محدودیت زیادی دارند و کمتر مورد استفاده قرار گیرند چند مثال برای تغذیه گذاری آورده می شود.

ساخت مدل توسط دستگاه خراطی

دستگاه خراطی یکی از دستگاه های مهم و ضروری در کارگاه پلاک سازی و تولید کننده بج سینه است که به منظور براده برداری و ایجاد سطوح مدور بکار می رود .

مراحل کار در کارگاه تولید کننده نشان تبلیغاتی

  • تحویل گرفتن چوب نمونه به اندازه تقریبی 300* 40*40 میلی متر و نقشه مدل به همراه ابزار آلات مورد نیاز را تحویل بگیرید.
  • به اندازه رساندن طول قطعه چوبی به اندازه مدل طبق نقشه برسانید .
  • دو قطر را در طرفین قطعه چوبی رسم کنید .
  • قسمتی از چوب که خراطی نمی شود ( 50 میلی متر ) را علامت گذاری کنید.
  • چوب را به دستگاه خراطی ببندید ( به این صورت که نقطه تلافی دو قطر طرفی که خراطی نمی شود در طرف موتور دستگاه ).
  • تکیه گاه مقار را به موازات نوک مرغک تنظیم کنید.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟