Scroll Top

تولید بج سینه در تهران | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی

بج سینه

تولید بج سینه سفارشی

تولید بج سینه تبلیغاتی در تهران به طور کلی شامل چند مرحله است که ممکن است به شرح زیر باشد:

  1. طراحی: در این مرحله، یک تیم طراحی متخصص با بررسی نیازها و الزامات مشتری، بج سینه تبلیغاتی را با توجه به ابعاد و طرح موردنظر طراحی می‌کند. این طراحی ممکن است شامل انتخاب رنگ‌ها، قلمو، تصاویر، لوگو و متن‌های موردنظر باشد.
  2. تهیه و برش مواد: پس از تأیید طرح نهایی، مرحله بعدی تهیه و برش مواد است. بج سینه تبلیغاتی از موادی مانند برنج، استیل، آلومینیوم و یا دیگر فلزات می‌تواند ساخته شود. در این مرحله، مواد موردنیاز برای ساخت بج سینه تبلیغاتی تهیه شده و به اندازه و شکل موردنظر برش داده می‌شوند.
  3. آماده‌سازی سطح: پس از برش مواد، سطح آن‌ها آماده می‌شود. این شامل تمیز کردن سطح، حذف امکانات اضافی، بررسی و یا خراش‌های موجود بر روی سطح می‌باشد.
  4. چاپ و برنامه‌ریزی: در مرحله بعد، بج سینه تبلیغاتی طبق طرح طراحی شده چاپ و برنامه‌ریزی می‌شود. این ممکن است شامل چاپ لوگو، تصاویر، متن‌ها و یا الگوها با استفاده از تکنیک‌های مختلف چاپ مانند سابلیمیشن، چاپ انتقال حرارتی، وینیل کات، و یا لیزر کات باشد.

پایان‌دهی: پس از چاپ و برنامه‌ریزی

مواد تولید بج سینه در تهران با اسید شویی به صورت یک لایه یکنواخت بر روی کل سطح قطعه اعمال شود. اسیدشویی در نور مستقیم خورشید نباید انجام شود. زمان لازم برای انجام واکنش شیمیایی و انجام اسیدشویی به مواد شیمیایی داده شود. به عنوان نمونه برای چند گرید فولاد زمان لازم برای اسید شویی به کمک محلول به صورت مقایسه ای با اسید شویی توسط خمیر آورده شده است. زمانی که عملیات اسیدشویی به پایان رسیده است، معمولاً یک رنگ سبز روشن روی سطح قطعه دیده می‌شود. در صورتیکه روی سطح قطعه نقاط به رنگ قهویه ای دیده شود، نشان از وجود آلودگی های سطحی داشته که می‌تواند موجب اخلال در عملیات اسیدشویی گردد. در برخی موارد با اعمال محلول اسید شویی بیشتر بر روی این نقاط ، مشکل مرتفع می‌گردد. هنگامی که عملیات اسیدشویی در محیط باز صورت می‌گیرد، نباید اجازه داد مواد اسید شویی بر روی سطح قطعه خشک شود. در صورتیکه نیاز به بیشتری برای اسیدشویی وجود دارد یا اسیدشویی در دمای بالا صورت می‌گیرد، هر از چند مدت باید مواد اسید شویی جدید بر روی سطح اعمال شود تا از خشک شدن مواد پیشین خودداری شود.
شستوشوی کامل سطح قطعه ترجیحاً با جت آب با فشار بالا برای سطح حساس از آب دیونیزه باید استفاده شود. جمع آوری آب های آلوده به مواد شیمیایی

ادغام دو روش

برای سطوح حساس ، میتوان از ترکیب هر دو روش خمیر اسیدشویی و محلول اسیدشویی برای تولید بج سینه در تهران استفاده کرد. در این حالت بر روی خود جوش خمیر اسید شویی توسط قلم مو اعمال می‌شود و مابقی قطعه توسط اسپری محلول اسیدشویی با خورندگی کمتر آماده می‌شود.

استانداردهای مربوط به اسیدشویی

استاندارد اصلی اجرای اسیدشویی ، به همراه استانداردهایی همچون ASTM در ساخت بج سینه برنجی در تهران به کار برده می‌شود. در این استاندارد علاوه بر ارائه روش هایی برای تمیزکاری سطحی فولاد زنگ نزن، با معرفی روش اسیدشویی به عنوان یکی از روش هایی برای تمیزکاری سطحی، انواع آزمایش های قابل اجرا برای ارزیابی صحت فرآیند اسیدشویی را مطرح کرده و در ادامه روش بازرشی صحیح فرآیند اسید شویی را بیان نموده است.
در استاندارد ملی نفت ایران نیز به طور کامل در مورد روش های تمیزکاری سطحی فولادهای زنگ نزن از جمله اسیدشویی آنها نکات مفیدی مطرح شده است . در این استاندارد پیشنهاداتی برای محلول اسیدشویی مناسب و زمان لازم برای اسید شویی مناسب و زمان لازم برای اسیدشویی برای سری های مختلف فولاد زنگ نزن آورده شده است.

خنثی سازی و گندزدایی آب

از آنجا که پس از اتمام فرآیند اسیدشویی تولید بج سینه در تهران ، آب استفاده شده برای شستوشوی قطعات، اسیدی شده و بواسطه مواد اسیدی خورنده، فلزات سنگینی چون آهن، کروم و نیکل از روی سطح فولاد زنگ نزن جدا شده شده و موجب آلوده شدن آب می‌گردد، باید عملیات خنثی سازی و گندزدایی مناسبی بر روی آب مصرفی صورت گیرد. ترجیحاً این کار طبق مقررات منطقه ای می‌بایست انجام شود ولی به طور کلی برای خنثی کردن آب اسیدی شده، ار موادی قلیایی مثل کربنات سدیم یا آهک مرده استفاده می‌شود. در صورت نیاز ، به منظور تسریع فرآیند جدایش فلزات سنگین از آب ، از عوامل ته نشین کننده می‌توان استفاده کرد. طی عملیات خنثی سازی ، میزان PH آب از مقادیر حدود 1 تا 2 ، حدود 7 تا 10 می‌رسد. سپس فلزات سنگین همراه آب، به واسطه عوامل ته نشین کننده به صورت رسوبات یا لجن ، از آب خنثی شده جدا می‌گردد. دستوالعمل اجرای عملیات خنثی سازی به شرح زیر است :

  • در حین هم زدن آب آلوده، عامل خنثی کننده به آن اضافه شود.
  • واکنش های مربوطه بلافاصله پس از اضافه کردن عوامل خنثی کننده انجام می گیرد.
  • PH آب به کمک کاغذ تورنسل چک شده و در صورت لزوم با اضافه کردن مقادیر بیشتر عامل خنثی کننده تنظیم می‌گردد. معمولاً ته نشین شدن فلزات سنگین در PH حدود 9 با بالاترین راندمان صورت می‌گیرد.
  • پس از رسیدن PH آب به حد معین ، مدت زمان لازم برای رسوب کردن فلزات سنگین به کف ظرف و شفاف شدن آب لحاظ می‌گردد. جهت تسریع فرآیند ته نشین شدن فلزات سنگین ، عموماً از مواد ته نشین کننده مناسب استفاده می‌شود.
  • پس از آنالیز مجدد آب و رسیدن آب به شرایط مجاز طبق استانداردهای منطقه‌ای ، اجازه تخلیه آب به درون سیستم فاضلاب وجود دارد. بهتر است از بر سر مسیر آب خروجی به سوی فاضلاب یک فیلتر قرار داده شود تا از ورود رسوبات به سیستم فاضلاب جلوگیری گردد.
  • لجن های کف ظرف که حاوی فلزات سنگین است به کارخانجات بازیافت ارسال می‌گردد.

آخرین مرحله بعد از اسید شویی ، بازرسی قطعات جهت ارزیابی نتیجه اسید شویی است. آزمایش حضور آلودگی آهن و آزمایش ارزیابی باقی ماندن مواد اسیدی روی سطح قطعه، دو آزمایش مهمی است  که بعد از اتمام عملیات اسیدشویی صورت می‌گیرد. در ادامه این دو آزمایش به طور کامل تشریح شده است.

بج سینه

آزمایش حضور آلودگی آهن

حضور آلودگی آهن پس از اتمام فرآیند اسید شویی تولید بج سینه در تهران نامطلوب بوده و می‌بایست شناسایی شود. روش هایی پیشنهادی برای تشخیص حضور آلودگی آهن، همگی بر پایه ایجاد شرایطی جهت تسریع فرآیند زنگ زدن آلودگی های آهن احتمالی موجود بر روی سطح است که در ادامه برخی از این روش ها تشریح شده است.

آزمایش خیس کردن و خشک کردن با آب

روش آزمایش به این صورت است که به صورت مکرر، سطح قطعه کار توسط آب خیس شده و سپس خشک می‌شود. سیکل خیس کردن و خشک کردن قطعه باید بگونه ‌ای باشد که به ازای 24 ساعت زمان آزمایش، حداقل 8 ساعت سطح قطعه خشک بوده باشد. وجود هر گونه آهن زنگ زده روی سطح سبب مردود شدن فرآیند اسیدشویی ساخت بج سینه سفارشی قطعه می‌گردد.

آزمایش قرار گیری در رطوبت بالا

قطعه به مدت 24 تا 26 ساعت، در یک کابین با دمای 38 تا 46 درجه سانتی گرادی و با رطوبت 95 تا 100 درصدی قرار می گیرد. پس از اتمام آزمایش هیچگونه اثری از آهن زنگ زده روی سطح نباید مشاهده شود.

آزمایش استفاده از سولفات مس

این روش بسیار حساس بوده و قابلیت شناسایی آهن و اکسیدآهن باقی مانده روی سطح پس از عملیات اسیدشویی تولید بج سینه در تهرانرا دارد . این آزمایش برای فولادهای زنگ نزن با درصد کروم بیش از 16 درصد کاربرد داشته و به دلیل ایجاد خوردگی، بر روی فولادهای زنگ نزن مارتنزیتی سری 400 نباید استفادهه شود.

در این روش در ابتدا اسید سولفوریک به آب اضافه شده و سپس با نسبت های زیر، سولفات مس درون محلول حل می‌گردد.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟