Scroll Top

ساخت بج سینه | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی

بج سینه

ساخت بج برنجی

برای ساخت بج سینه تبلیغاتی ابتدا باید مواد لازم برای ساخت آن را تهیه کنید. این مواد شامل بج سینه، الکل، نوار دو طرفه، چسب صنعتی و پارچه‌ی مورد نظر است.

پس از تهیه مواد لازم، می‌توانید به ساخت بج سینه بپردازید. ابتدا باید بج سینه را با الکل پاک کنید و سپس آن را خشک کنید. سپس، نوار دو طرفه را به اندازه‌ی بج سینه ببرید و آن را به بج سینه بچسبانید.

پس از اینکه بج سینه با نوار دو طرفه چسبید، می‌توانید پارچه‌ی مورد نظر را برای پوشاندن بج سینه برید. پارچه‌ی بریده شده را با چسب صنعتی به بج سینه بچسبانید.

در این مرحله، بج سینه تبلیغاتی شما آماده است. می‌توانید طرح و متن مورد نظر خود را روی آن چاپ کنید و از آن به عنوان ابزار تبلیغاتی برای تبلیغات محصولات و خدمات خود استفاده کنید. بج سینه‌های تبلیغاتی معمولا در رویدادهای تبلیغاتی، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها استفاده می‌شوند.

اچینگ از واژه آلمانی به معنای «خوردن» برش دادن سطح یک ماده و ساخت بج سینه ارزان با استفاده از اسید است.
اچینگ روی مواد مختلفی از جمله شیشه، پلکسی گلاس و فلز انجام می شود. اچ فلز به طور خاص یک تکنیک تولید صنعتی، یک تکنیک هنری و تکنیکی برای برندسازی و شناسایی اموال است. اچینگ تکنیکی بود که توسط بسیاری از هنرمندان اروپایی از جمله آلبرشت دورر، فرانسیسکو گویا، رامبراند و جیمز ا.

در زمینه هنری، اچینگ در کنار تکنیک‌های دیگری مانند آکواتین، درای پوینت، حکاکی و مزوتینت در دسته‌ی قلم‌زنی قرار می‌گیرد. دانیل هاپفر و اورس گراف از اچرهای اولیه فلز بودند، اما دورر به عنوان مسئول رواج حکاکی فلز در قرن شانزدهم شناخته می شود، زمانی که اچینگ به یک شکل هنری تبدیل شد. اچ فلز ابتدا بر روی آهن انجام شد، اما در حدود سال 1540 اچ مس شروع به غلبه کرد.

بج سینه

روش حکاکی روی فلز می تواند یک فرآیند شیمیایی با استفاده از اسید، یک فرآیند فتوشیمیایی یا یک فرآیند الکتروشیمیایی باشد. تکنیک اصلی برای اچ کردن فلز اسیدی این است که یک مقاومت را در نواحی یک صفحه فلزی، یا به کل صفحه یا فقط به مناطقی که می‌خواهید بدون تأثیر باقی بمانند، اعمال کنید. قطعات فلزی که قرار است حکاکی شوند یا پوشیده نشده اند یا مواد مقاوم با استفاده از ابزارهایی مانند سوزن اچینگ و اچوپ از روی آنها خراشیده می شود.

سپس صفحه فلزی در اسید آغشته می شود که سطح در معرض فلز را می خورد و خطوط ایجاد می کند. برای ایجاد یک چاپ، رزیست پاک می شود و سطح جوهر می شود. هنگامی که سطح بج سینه پاک می شود، جوهر در خطوط حکاکی شده باقی می ماند و پس از قرار دادن آن از طریق یک دستگاه چاپ تخصصی می توان آن را روی کاغذ ثبت کرد. تغییر عمق خط با برداشتن دوره ای صفحه و پوشاندن خطوطی که به عمق مورد نظر رسیده اند با مواد مقاوم انجام می شود. این را می توان با استفاده مستقیم اسید روی صفحه به جای حمام کردن آن انجام داد.

حکاکی فلزات صنعتی در ساخت بج سینه “فرز شیمیایی” نیز نامیده می شود. در ساخت نیمه هادی ها، صنعت برد مدار چاپی و در ساخت قطعات هواپیما توسط صنعت هوافضا استفاده می شود. حکاکی فتوشیمیایی یک تغییر در این فرآیند است که در آن فوتولیتوگرافی روش ایجاد الگو است. در دنیای هنر توسط Ostrom Glass & Metal Works استفاده می شود. اچینگ الکتروشیمیایی برای صنایع هوافضا و خودروسازی در دهه 1940 توسعه یافت و اخیراً به استفاده در فناوری پزشکی و استفاده در تنظیمات هنری گسترش یافته است. هنرمندانی مانند سدریک گرین از آن استفاده می کنند.
کدام فلزات برای حکاکی شیمیایی مناسب هستند؟حکاکی شیمیایی مزایای بی شماری نسبت به فرآیندهای سنتی ورق فلز دارد که یکی از آنها کاربرد آن در وسیع ترین طیف فلزات و آلیاژها است – حتی آنهایی که ماشین کاری آنها دشوار است. در این مقاله به بررسی برخی از فلزات معمولی مناسب برای حکاکی شیمیایی می پردازیم. فلز حکاکی شیمیایی: بررسی اجمالی موادتقریباً هر فلزی را می توان به روش شیمیایی حکاکی کرد، اما مانند بسیاری از فرآیندهای ماشینکاری فلز، حکاکی برخی از آنها آسان تر از سایرین است. از آنجایی که تقاضا از سوی صنعت اغلب بر روی فلزاتی متمرکز می شود که ویژگی های جذابی دارند، تلاش ما بر روی این فلزات متمرکز است تا اطمینان حاصل شود که فرآیندهای ما مطابق با خواسته های بازار مشتریان توسعه می یابند.حکاکی و ساخت پلاک به وسیله تیتانیوم و آلیاژهای آنتیتانیوم سبک، قوی است و عملکرد خستگی عالی دارد و همچنین در محیط های تهاجمی مقاومت بالایی دارد. با این حال، این ویژگی‌های مطلوب، هنگام ماشین‌کاری ساخت بج سینه مشکل‌ساز هستند. استحکام بالای تیتانیوم، هدایت حرارتی کم و واکنش شیمیایی با مواد ابزار سنتی (در دماهای بالا) به طور قابل توجهی عمر ابزار را هنگام ماشینکاری کاهش می دهد. مدول یانگ نسبتاً پایین آن منجر به برگشت فنری و پچ پچ می شود و باعث کیفیت پایین سطح محصول نهایی می شود. علاوه بر این، در حین تراشکاری و حفاری، تراشه های طولانی پیوسته تولید می شود که می تواند منجر به درهم تنیدگی با ابزار برش شود و ماشینکاری خودکار را چالش برانگیز کند. استفاده از اچ شیمیایی بر بسیاری از این مسائل غلبه می کند، اما حتی اچ کردن تیتانیوم نیز دشوار است زیرا این فلز در معرض هوا یک پوشش اکسید محافظ ایجاد می کند، به این معنی که نمی توان آن را با شیمی های استاندارد اچ اچ کرد. برای غلبه بر این، تجهیزات تخصصی و شیمی فرآیند، معمولاً اسید هیدروفلوئوریک، برای تولید قطعات اچ شده با کیفیت قابل مقایسه با قطعات تولید شده در مواد معمولی تر مورد نیاز است.

بج سینه

حکاکی آلومینیومیآلومینیوم بسیاری از ویژگی‌های تیتانیوم – به ویژه نسبت استحکام به وزن و مقاومت طبیعی در برابر خوردگی – را نشان می‌دهد، اما در حالی که تیتانیوم از آلومینیوم قوی‌تر و مقاوم‌تر در برابر خوردگی است، آلومینیوم محدودیت خستگی بهتری دارد که آن را برای کاربردهای هوافضا مناسب‌تر می‌کند. هنگام ماشینکاری در ساخت بج سینه متعارف آلومینیوم، چندین مشکل وجود دارد که می تواند کیفیت برش را به خطر بیندازد، از جمله بازتاب حرارت و پوشش قالب های پرس کاری. برای بسیاری از تامین کنندگان، حکاکی موثر آلومینیوم نیز دشوار است زیرا انرژی گرمایی که در حین حکاکی آزاد می کند اغلب منجر به لبه ای ناهموار و دانه ای می شود. مانند تیتانیوم، یک روش اختصاصی برای حکاکی آلومینیوم برای اطمینان از کیفیت لبه قابل مقایسه با فولاد ضد زنگ مورد نیاز است.حکاکی فولاد و فولادهای ضد زنگدر حالی که حکاکی فولاد ضد زنگ کمتر دردسرساز است، اما همچنان به استفاده از تجربه و سرمایه گذاری قابل توجه در فناوری های پردازش برای بهینه سازی نتایج مشتری، به ویژه در تولید  ساخت نشان سینه حجم، نیاز دارد. فرآیند اچ کردن فولاد ضد زنگ، از فولاد ضد زنگ لمینیت شده با یک ماسک مقاوم نوری چاپ شده با تصویر CAD از قطعه استفاده می کند، که سپس به طور انتخابی با کلرید آهن، یک ماده شیمیایی اچنت قابل بازیافت، ایمن برای استفاده، حک می شود.

فولاد ضد زنگ به دلیل تطبیق پذیری و طیف وسیعی از گریدهای موجود، در کاربردهای بسیار متنوعی استفاده می شود، که همگی از ویژگی های فرز و بدون تنش و بدون جریمه برای پیچیدگی قطعات بهره می برند.حکاکی ساخت بج سینه بر روی مس و آلیاژ مسبه عنوان یک فلز نسبتا نرم، مس در شیمی استاندارد اچ به سرعت حکاکی می‌شود، در حالی که فرآیندهای ماشینکاری تماسی می‌توانند فلز را مخدوش کرده و خواص آن را تغییر دهند. مس و آلیاژهای آن بسیار رسانا، بادوام، انعطاف پذیر و چکش خوار هستند، به این معنی که برای قطعات الکترونیکی دو بعدی و سه بعدی مناسب هستند.حکاکی نیکل و آلیاژ نیکلنیکل مقاومت بالایی در برابر گرما و خوردگی از خود نشان می دهد، اگرچه دوباره حکاکی با شیمی های استاندارد اچ نسبتاً ساده است. نقره نیکل مقرون به صرفه ترین انتخاب مواد برای محافظ الکترونیک است، زیرا می توان آن را لحیم کرد، اکسید نمی شود و نیازی به آبکاری اضافی ندارد. ابزار عکاسی دیجیتال ابزارهای پرس گران قیمت را خنثی می کند و می توان خطوط خمشی را در آن گنجاند تا اجزای محافظ EMI/RFI را بتوان با دست تشکیل داد. اینکونلInconel یک سوپر آلیاژ مبتنی بر نیکل با دمای بالا است که مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد و مقاومت عالی در برابر خوردگی، فشار و اکسیداسیون از خود نشان می دهد. این ویژگی‌ها هستند که ماشین‌کاری و در واقع حکاکی کردن را دشوار می‌کنند. Precision Micro فرآیندی را برای حکاکی شیمیایی برای ساخت بج سینه Inconel توسعه داده است که متخصص در صفحات میکروسیال با کانال های پیچیده حکاکی شده مانند صفحات سلول سوختی دوقطبی است. چرا باید Precision Micro را به عنوان تامین کننده حکاکی شیمیایی خود انتخاب کنم؟موفقیت در حکاکی هر فلز به تجربه و مهارت همسر انتخابی شما در حکاکی شیمیایی بستگی دارد. Precision Micro تقریباً 60 سال تجربه حکاکی فلز دارد و بزرگترین کارخانه اچ کردن ورق فلز اروپا را راه اندازی می کند. سرمایه گذاری مستمر در تحقیق و توسعه اچ های شیمیایی و پارامترهای فرآیند به این معنی است که امروزه حتی ساخت پلاک استیل چالش برانگیزترین فلزات را می توان از نظر حجم و استانداردهای دقیق از نظر تحمل و دقت پردازش کرد. همه اینها توسط سیستم های مدیریت کیفیت قوی، با فرآیند اچینگ ما که به ISO 9100، IATF 16949، ISO 14001 و AS 9100 معتبر است، پشتیبانی می شود.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟