Scroll Top

کارگاه بج سینه | بج سینه،پلاک فلزی،لوح تقدیر، تابلو فلزی |گروه پلاک ساز|

بج سینه

بج سینه و پلاک فلزی

کارگاه بج سینه یا کارگاه تولید بج سینه یک واحد تولیدی است که به ساخت و تولید بج سینه یا نمادهای فلزی تبلیغاتی می‌پردازد. این کارگاه‌ها معمولاً با استفاده از تجهیزات و ماشین‌آلات مناسب، پرس فلز، برش‌کاری فلز، پولیش و انجام عملیات سطح‌دهی و رنگ‌آمیزی فلز، نصب و اتصال سوزن و یا برپایی استنده‌های بج سینه، بج سینه‌های تبلیغاتی را تولید می‌کنند.

کارگاه‌های تولید بج سینه معمولاً از تجهیزات و ماشین‌آلاتی مانند ماشین‌های پرس فلز، ماشین‌های برش‌کاری فلز، ماشین‌های پولیش فلز، اتوماسیون‌های ساخت بج سینه و تجهیزات نصب و اتصال سوزن و استندها استفاده می‌کنند. همچنین، کارگاه‌های تولید بج سینه از مواد اولیه فلزی مانند استیل، آلومینیوم و مس برای ساخت بج سینه‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

کارگاه‌های تولید بج سینه ممکن است محصولات سفارشی بر اساس نیاز و درخواست مشتریان تولید کنند و یا محصولاتی با طرح‌ها و لوگوهای استاندارد و قالب‌های آماده تولید کنند. همچنین، بعضی از کارگاه‌های تولید بج سینه ممکن است خدمات مرتبط با طراحی، چاپ، رنگ‌آمیزی، بسته‌بندی و حمل و نقل محصولات را نیز ارائه کنند. هزینه تولید بج سینه در کارگاه‌ها معمولاً بر اساس جنس، اندازه، طراحی، تعداد و سایر مشخصات محصولات تعیین می شود.

زمانی که تعداد زیادی قطعه ریختگی در کارگاه بج سینه مورد نیاز باشد استفاده از ماهیچه سر خود مقرون به صرفه نیست به همین جهت ماهیچه داخلی آزاد به وسیله جعبه ماهیچه بدست می آورند. قطعاتی که فرم داخلی آنها پیچیده تر است و امکان قالبگیری آنها یا قطعه آزاد و ماهیچه سر خود وجود ندارد با ماهیچه خشک ( جداگانه ) ریخته می شوند.

 کارگاه 

وظیفه ماهیچه های خارجی تضمین فرم های خارجی قطعه ریختگی می باشد. زمانی که تعداد کمی قطعه ریختگی مورد نیاز باشد سطح جدایش مدل را طوری انتخاب می کنند که با استفاده از سه درجه فرم خارجی قطعه بدست آید. حسن آن صرفه جویی در ساخت جعبه ماهیچه می باشد. در مواردی که تعداد زیادی قطعه ریختگی مورد نیاز باشد قالبگیری با سه درجه مقرون به صرفه نمی باشد، بنابر این مدل را مطابق شکل با ماهیچه های دور طراحی می کنند . قطعاتی که شکل خارجی آنها پیچیده است و امکان قالبگیری بج سینه آنها در سه درجه وجود ندارد با ماهیچه دور ( خارجی ) طراحی می شوند.
ماهیچه قالبگیری

ماهیچه هایی هستند که پس از قرار دادن پهلو به هم فرم یا قالب قطعه را تشکیل می دهند. به عنوان مثال نقشه مکانیکی یک بیل همزن نشان داده شده است که برای قالبگیری آن فقط از جعبه ماهیچه و ماهیچه استفاده شده است. در این طرح حوضچه و سیستم راهگاهی در قسمت فوقانی قالب واقع شده است .

قطعه ماهیچه

به ماهیچه ای گفته می شود که به وسیله جعبه ماهیچه بدست آمده و در قسمت های جانبی مدل به طور آزاد جاسازی می شود

ماهیچه پوشش

ماهیچه هایی هستند که اغلب در قالب زیری قرار می گیرند و از نظر فرم به دو دسته مکعبی و مدور تقسیم میشوند. ماهیچه های مدور را اصطلاحاً بشقابی می نامند . ماهیچه های پوششی به وسیله تکیه گاههای دور در داخل قالب زیری آویزان می شوند و به همین جهت ماهیچه های پوششی آویز نیز نامیده می شوند.

ماهیچه های آویز ( معلق ) : ماهیچه هایی هستند که ابتدا در داخل قالب روش ثابت می شوند و سپس با قرار دادن قالب رویی روی قالب زیری در داخل محفظه قالب آویزان می شوند برای ثابت کردن آنها بستگی به بزرگی و کوچکی ماهیچه از تسمه های فلزی ، پیچ ، چسب و مظایر آن استفاده می شود .

بج سینه

ماهیچه تشسته: ماهیچه هایی هستند که در حالت عمودی یاا ایستایی در داخل قالب زیری کارگاه بج سینه قرار داده می شوند. ریز ماهیچه در داخل درجه زیری قرار داده می شوند . ریز ماهیچه در داخل درجه ریزی یا زمین واقه شده است و قسمت های دیگر ماهیچه به شکل غلم فضایی داخل قالب رویی را اشغال می کنند ماهیچه های سنگین و بزرگ را با این روش طراحی می کنند.

ماهیچه های مونتاژ : مجموعه ای از ماهیچه های رویهم سوار شده را ماهیچه های مونتاژ می نامند.

موارد استعمال : ساختمان داخلی بعضی از قطعات ریختگی به گونه ای است که امکان ساختن ماهیچه داخل به صورت یک پارچه وجود ندارد و مدل سازی مجبور می شود برای ریختن قطعه چندین جعبه ماهیچه را بسازد تا قالب گیر یا ماهیچه ساز با در دست داشتن چندین ماهیچه و مونتاژ کردن آنها رویهم ، کنار هم و یا داخل هم یک سیستم ماهیچه را بدست آورد.

ماهیچه های جدا کننده : ماهیچه هایی هستند که فضای قالب رویی و زیری را به دو قسمت مساوی تقسیم می کنند . ماهیچه های جدا کننده پوشش ممکن است فضای قالب را به چندین قسمت مساوی تقسیم کنند .

موارد استفاده و مزایا : بالا رفتن سرعت قالبگیری کارگاه بج سینه و ماهیچه سازی و در نتیجه ارزانتر تمام شدن قیمت قطعه ریختگی ، ساخت مدلهای مضاعف صفحه ای ، تعادل بهتر ماهیچه در قالب ، سرعت ماهیچه گذاری و …

ماهیچه های برش : ماهیچه هایی هستند که در محل هایی تعیین شده برای برش دادن یا دو نیم کردن قطعه ریختگی قیمت بج سینه به کار می رود.

موارد استفاده : در کارخانجات بزرگ ماشین سازی ساخت و مونتاژ بعضی از قطعات به صورت یکپارچه با مشکلاتی همراه است به همین لحاظ اینگونه قطعات را با ماهیچه های برش ریخته گری می کنند و پس از عملیات تراشکاری ، فرزکاری ، سوراخکاری و … آنها را در محل برش از یکدیگر جدا می سازد.

ماهیچه های تصفیه : برای جلوگیری از ورود ناخالصی به داخل محفظه قالب به کار می رود، محل قرار گیری آن بین لوله راهگاه و کانال فرعی می باشد ، جنس آنها سرامیکی یا ماسه ای است در مواردی که درجه حرارت فلز مذاب بالا باشد برای جلوگیری از خراب شدن کانال فرعی آن را از جنس ماهیچه سخت به طور جداگانه ساخته و سپس در داخل قالب قرار می دهند.

ماهیچه های دائمی : جنس آنها چدنی یا فولادی کارگاه بج سینه بوده و برای ریخته گری آن دسته از قطعاتی که سوراخ ها یا شکاف های داخلی آنها شیب زیادی داشته باشند به کار می روند. برای آنکه ماهیچه به راحتی از داخل قطعه ریخته شده خارج گردد سطح خارجی آن را آغشته به مواد جدایش می نمایند .
کاربرد ماهیچه های دائمی برای قطعات با جداره ضخیم مورد توجه گردیده است ، برای قطعات جداره نازک باید از ماهیچه های یکبار مصرف استفاده شود.

مخلوط های ماهیچه

بر اساس شرایط و مشخصات ، مخلوط ماهیچه تهیه و استفاده می شود و به همین دلیل نیز برای فلزات مختلف ریختگی مخلوط های متفاوتی مورد توجه است. ماسه ماهیچه معمولاً ازانواع مرغوب ماسه های قالبگیری و در حالت کلی چسب های ماهیچه از دسته های زیر انتخاب می شوند :
چسب های مایع یا جامد که همراه با آب خاصیت شکل گیری به ماسه می دهند . هر یک از آنها دارای درجه حرارت خشک شدن خاص خود هستند. از انواع مختلف این چسب ها می توان از چسب های نشاسته ای و چسب های ژلاتینی کارگاه بج سینه و پلاک فلزی که درجه حرارت خشک کردن آن ها 250 درجه است تجاوز نمی کند . انواع روغنهای گیاهی و معدنی که مناسب ترین آنها روغن بزرگ است در بیشتر موارد همراه با چسب های نشاسته ای مصرف می شوند. روغن ماهیچه ( مخلوط روغن بزرگ ، رزین و مواد نفتی ) نیز چسب ماهیچه مناسبی است .
چسب های قندی نیز در این دسته قرار دارند که به دلیلتولید گاز زیاد و قابلیت از هم پاشیدگی کم امروزه مورد استفاده قرار نمی گیرند تنها در بعضی مواد همراه چسب های دیگر به کار می روند.

Leave a comment

×

 

سلام!

چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟